[RegUserOnly][/RegUserOnly]V tomto scénáři pokračuje vaše cesta vstříc Elrondovu domu, kam se snažíte dopravit půvabný, ale také pěkně žádaný náklad – elfí princeznu Arwen. Podobně jako v předchozím dobrodružství Brána Rudohoru (1.balíček dobrodružství 2.cyklu), kdy jste se pokoušeli pokořit mocný Caradhras, je i zde Arwen představována kartou cíle a spojence zároveň. Spojenec je to dokonce naprosto identický se stejnými statistikami a reakcí na své vyčerpání, která vám přihraje jeden žeton zdrojů na zvoleného hrdinu. Kontrolu nad Arwen má vždy první hráč ve hře a běžné využití pro ni najdete vysláním na úkol, pokud k tomu tedy budete mít odvahu. Při tomto jejím využití nemusí být totiž v úplném bezpečí a její ztráta se podobně jako v předchozím příběhu rovná automaticky prohře pro celou družinu.

Karta Arwen Undómiel navíc ještě disponuje reakcí: Poté, co se Arwen Undómiel vyčerpá, zvol hrdinu. Do jeho zásoby přidej 1 zdroj. Jedná se o dost šikovnou schopnost i pro toto dobrodružství. Arwenina reakce, která tak žetony malinko rozmnoží, určitě přijde vhod. Žeton získáte nejlépe možností poslat Arwen plnit úkol, nicméně později, až to bude příliš riskantní díky Gobliní bráně (CdR 43) a orkům u ní, vždy si ji můžete pošetřit a navzdory jejímu nulovému útoku ji přidat jako takového stínového útočníka k útoku jiných postav. Arwen tam prostě bude stát a koukat přes rameno, jestli s těmi potvorami bojujete správně. Za odměnu vám ten 1 žeton zdrojů alespoň vygeneruje.

Sepsal pro vás Libor


aragorn_and_arwen_by_lilhydra-d5g2a3k

Arwen se svou láskou

O Večernici

Arwen Undómiel přezdívaná “Arwen Evenstar” byla životní láskou a manželkou samotného Aragorna II, později známého jako krále Elessara. Tato žena (elfka) byla dcerou Elronda Půlelfa (Pána Roklinky ) a Elfky Celebrían, díky čemuž je tak samozřejmě vnučkou samotné paní Galadriel. Na skonu Třetího věku odmítla věčný život, který vyměnila za smrtelnost, aby tak mohla zbytek života prožít se svou láskou jako Královna Gondorského Království. Její jméno v překladu do Sindar znamená “Vznešená Dívka” ( neboť je složena ze dvou slov “Ara” – vznešený a Gwenn – dívčí ). Quineyská forma jejího jména není zcela jistá, ví se však, že by mohlo mít pozměněnou podobu na tvar Aranwen (Spojení Aran a Wende). Její epessë (zdvořilost, ctnostná přezdívka) zní”Undómiel” , což znamená “Večernice” (toto slovo je opět poskládáno ze slov “Undóme” , tedy soumrak a “el” – hvězda.

Osobnost

Arwen byla vždy považována za velmi soudnou a ušlechtilou bytost. Byla dobrosrdečná, vstřícná, upřímná a neobyčejně hodná. Jednoduše byla zosobněním všeho čistého, co jen ženská duše mohla nabídnout. Její neobyčejná ladnost, věrnost a celková oddanost z ní udělaly zřejmě tu nejuctivější Královnu, kterou kdy Středozemě ve svých dějinách zaznamenala. Samotný Éomer z Rohanu kdysi řekl, že paní Arwen byla ještě spravedlivější, než samotná Galadriel, což bylo naopak v rozporu s Gimliho přesvědčením. Arwen byla jednoduše překrásnou a milující ženou bez jediné záporné vlastnosti, což je věc, kterou mohl Elessarovi závidět každý muž Středozemě.

Život

Arwen se narodila roku 241 Třetího Věku, což znamená, že ve Středozemi pobyla necelých 2901 let , neboť se roku 121 Čtvrtého Věku (po smrti Aragorna) rozhodla vzdát svého života a v klidu tak spočinout s prázdnotou. Jako “mladá” se s Aragornem setkala poprvé v Roklince (Aragornovi tehdy bylo něco kolem 20 let), kde žil a byl vychováván. Když jí poprvé spatřil, jeho srdce propadlo lásce (tehdy myslel, že upadl do snu, neboť si jí spletl se slavnou Lúthien), avšak trvalo několik let, než se se opět setkali a ona se do něj též zamilovala.

Na první pohled v sobě tedy našli zalíbení, ale Elrond v jejich svazku neviděl budoucnost. Jako elfka měla Arwen jednoho dne odjet do Zemí neumírajících a zůstat navždy mladá a svěží, zatímco Aragorna čekal osud smrtelníka. Řekl mladému Aragornovi, že k sobě nepřipoutá žádnou ženu, dokud nepovznese svůj slábnoucí rod a nedokáže, že nad ním temnota nikdy nezvítězí. Aragorn pak putoval skoro třicet let divočinou, bojoval proti Sauronovým služebníkům a jeho láska k Arwen byla pořád stejně živá.

Byla nejmladší dcerou pana Elronda a Celebrían, jejíž bratři byli dvojčata Elladan a Elrohir. S otcovi přízně byla vnučkou Eärendila a Tuora z Gondolinu ( skryté město elfů nacházející se ve středu Beleriandu, což byl region severozápadní Středozemě během Prvního věku ). Tím se tak stala další generací a přímým potomkem Hadorova rodu (domu). Naopak z matčiny přízně byla vnučkou Paní Galadriel a velkého Finarfina, Pána Noldor v Tirionu. I přes své biologické rodiče byla přímým potomkem starobylého elfského rodu Finwë ( ten založil velký král Noldor, jenž vedl elfí lid ze Středozemě do Valinoru ), konkrétně do požehnané oblasti Aman. Sám Finwe byl jedním z prapůvodních elfů, které vytvořil sám Eru Ilúvatar. Dokonce byla v pokrevní linii s BerenemErchamionem a Lúthien, jejichž slavný příběh se v mnoha aspektech podobal tomu jejímu a Aragornovu.

 

Po Válce o Prsten se nakonec tentýž rok ( tedy 3019 ) a v den letního slunovratu provdala za Aragorna, díky čemuž se stala královnou sjednoceného Arnoru i Gondoru . V den svatby ještě udělila Frodovi Pytlíkovi vzácný dar, který skýtal její místo na lodi do Valinoru ( tento čin se stal příslibem věčného života ). Po 122 letech od zvolení smrtelného života, tak na následky Aragornova úmrtí, které zlomilo její srdce zemřela. To se stalo téměř rok od jeho smrti na místě dnes známém jako Cerin Amroth ( pahorek ležící v Lórienu ). Za svého života zplodili společně mnoho dětí, mezi které patří převážně dědic Gondorského trůnu Eldarion a několik dalších dcer.

Autoři popisu: Bayy; Ruwin; Elessar; darth galenus; Soundwave;
Zdroj: POSTAVY.CZ

Originální znění karty v EN:

Arwen Undomiel
Type: Objective
Encounter Set: Road to Rivendell
Noldor. Noble. Ally.
The first player gains control of Arwen Undomiel, as an ally.
Response: After Arwen Undomiel exhausts, choose a hero. Add 1 resource to that hero’s resource pool.
If Arwen Undomiel leaves play, the players are defeated.

Set: RtR Number: 41
Quantity: 1
Illustrator: Magali Villeneuve

Sdílej kartu s přáteli !

    One thought on “Arwen Undómiel (CdR 41)”

    Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.