Drtivý úder (KG 111) je druh události ze sféry taktiky, která vás zpočátku přiměje si říkat: “Lidi počkejte, proč bych to jako měl dělat?“, Než však začnete realizovat možnosti. Ve hře PP LCG, ve které se často snažíte vyhýbat tomu, abyste se z tolika nepřátel zbláznili, se karta události s následujícím textem zdá být proti-intuitivní:

Akce střetnutí: Střetni se všemi nepřáteli ve hře.

Existuje však mnoho důvodů proč tuto kartu taktiky zahrát. Za prvé, ve hrách pro více hráčů to umožňuje hráči, který je nejvíce schopný vypořádat se s nepřáteli, aby převzal veškeré bojové povinnosti a ušetřil tak slabší spoluhráče, aby se nemuseli hordou nepřátel vůbec zabývat. To je v podstatě způsob, jak překonat limit jednoho volitelného zásahu na jednoho hráče. Drtivý úder (KG 111) je vhodný pro dobře postavený taktický balíček a může se vynechat některé z potřeby tohoto efektu (a 2 zdroje to stojí) zahrnovat “sentinel” a “se pohyboval”. Druhým použitím drtivého úderu je vytažení nepřátel z oblasti odhalení, na které není možné volně útočit. Jistě existují i ​​jiné prostředky k tomu, jako je Syn ArnorRytíř z Minas Tirith (a oni se drželi jako spojenci k bootovi), ale Drtivý úder (KG 111) může uchopit více nepřátel tohoto typu najednou nebo sloužit jako náhradní prostředek k dosažení tohoto cíle, pokud jste tyto karty nezahrnuli. Zatřetí, tato událost může vymazat z herní plochy tolik nepřátel v situacích, kdy by nebyla schopna být normálně zapojena, aby hráči mohli nastavit masivní pátrání (jedna důležitá poznámka je, že jelikož se jedná o setkání akce, nemůžete jej použít během fáze úkolu k vytažení nepřátel po odhalení). Za čtvrté, tato událost může být prvním krokem v kombinaci, která může zničit nepřátele.

Toto poslední využití je to, kde se věci opravdu stávají zajímavými. S hrdinou, která může několikrát zaútočit, jako je Elladan nebo ze sféry taktiky Boromir, a za pomoci útoků zvyšujících náklonnost, můžete použít úder Drtivý úder (KG 111), abyste vyložili všechny nepřátele na stůl a teoreticky je zničili v jediném obratu (za cenu bohatých zdrojů, v případě Elladanu, nebo nárůstu ohrožení v případě Boromira). Je zřejmé, že by to nebylo něco, co byste dělali po celou dobu hry, ale určitě to mohly být epické a potenciálně hravé momenty. Veškeré efekty, které se zaměřují na všechny nepřátele, kteří se s vámi zabývají, jako je Boromirova obětovná schopnost, která se zabývá dvěma poškozením všech nepřátel zabývajících se hráčem, by z této události měla určitě prospěch. Ve skutečnosti může tato událost taktiky nakonec vést k častějšímu používání Boromirovy druhé schopnosti.

Celkově jde o kartu se zajímavou aplikací, která je dobrá pro ty hráče, kteří mají rádi jedinečné decky a sestavují složitá komba. Skutečně mi připadá obtížné zahrnout do tohoto rozboru všechny rozsáhlé možnosti této karty.

Sepsal pro vás Tom Bombadil


Pád Númenoru

Po Válce hněvu na konci Prvního věku Valar dali Třem domům Edain ostrov Númenor. Vládl jim Elros Tar-Myniatur, syn Eärendila, který si zvolil býti člověkem a jeho potomci. Dožívali se vysokého věku. Jenže postupem času začali Númenorejci Eldar závidět nekonečný život. Nakonec se od nich odcizili a králové zakázali používat Quenyu. Zbyla jen hrstka věrných. Nejhoršího to dosáhlo za posledního krále Ar-Pharazôna. Ten vyjel z obrovskou armádou proti Sauronovi. Temný pán pochopil, že Númenorejce silou neporazí, a vzdal se. Pak byl odvezen jako rukojmí na Númenor. Jenže Sauron se vetřel do královy přízně a nakonec on i skoro celý Númenor začali přinášet lidské oběti Melkorovi. A Sauron šel ještě dál; nechal pokácet Bílý strom. A pak vybídl krále k válce s Valar, protože tajně doufal, že Valar Númenorejce porazí a jemu samotnému pak zbude vláda nad celou Středozemí i Númenorem. Král se Sauronovi podřídil a po velkých přípravách z Númenoru vyjelo gigantické loďstvo proti Amanu. Valar ale nechtěli proti lidem zasahovat silou; vzdali se tak vlády nad Ardou a poprosili o pomoc samotného Ilúvatara. Ten odpověděl takovým způsobem, že to zaskočilo i Saurona, který se už těšil, jak budou Númenorejci potrestáni. Ilúvatar otevřel velkou trhlinu v povrchu země západně od Númenoru a nechal celý ostrov potopit se pod hladinu moře. Zachránili se jen Elendil a jeho synové. I Sauronův duch unikl ze zkázy jen za cenu ztráty části své moci. To byl pád Númenoru a odtud pochází název Akallabêth – “Padlý”, který se od té doby používal ve vzpománkách na Númenor.

Zdroj: ANGRENOST


Originální znění karty v EN:

The Hammer-stroke
Type: Event Sphere: Tactics
Cost: 2

Encounter Action: Engage each enemy in play.

…we have this honour: ever we bear the brunt of the chief hatred of the Dark Lord, for that hatred comes down out of the depths of time and over the deeps of the Sea.
–Denethor, The Return of the King

Set: TBoG Number: 111
Quantity: 3
Illustrator: Magali Villeneuve

Sdílej kartu s přáteli !

    Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.