Eleanor rozhodně nepatří mezi top hrdiny. Zběžný pohled na kartu hrdinky radí: nechat ji raději odpočívat v pokoji. Statistiky taky nic moc, ale jako pozitivum je nutno dodat, že žádná hodnota není nulová. Použitelná je karta postavy asi nejvíce jako obránce (defender), ale chtělo by to ještě o jeden život navíc, aby se dalo říct, že je to pro nás optimální charakter. S ohledem na to, že má Reakci (Response efekt), tak je vlastně nepoužitelná pro vyslání na výpravu. Pokud ji totiž použijete, nelze dál využít její efekt, který je podmíněný unavením charakteru. Text na kartě totiž říká: Vyčerpej Eleanor, abys zrušil efekt “při odhalení” karty zrady, která byla právě odhalena z balíčku setkání. Poté tuto karty zrady odhoď a místo ní odhal následující kartu z balíčku setkání. Vyhodnoť všechny efekty “při odhalení” nové karty. Svítání na lepší časy pro tuto kartu určitě představuje trait Gondor. Ten je však zajímavě rozšířen až  ve třetím cyklu Against the Shadow a může tak pomoci se zmíněnými nic moc statistikami či obecně s větší variabilitou, co se týče využití ve hře. Efekt karty je svým způsobem u hrdinů unikátní a zatím ve vydaných dobrodružství PP LCG jako u Eleanor (ZS 8) není obdobný. Efekt se však v obměněné podobě dá najít u karet událostí ze sféry duchovní. Reakce (Response efekt) je naopak výhodná v tom, že pokud Eleanor není vyslána na výpravu, tak vám dovoluje využít ho v pravé chvíli jako reakci na příchozí nebezpečnou kartu zrady. Nicméně podmínkou k provedení reakce je tedy unavení tohoto krásného charakteru, čímž přicházíte vlastně o možnost použít Eleanor dále v tomto herním kole. A aby toho nebylo málo, další nepříjemností je odhalení nové karty z balíčku setkání, kdy už nemůžete rušit její efekt “při odhalení”.

V duchovní sféře existuje ještě jedna karta události, která má velice podobný efekt Reakce. Jedná se o kartu Zkouška vůle (v orig. A test if will, ZS 50), jenž ruší efekty „při odhalení“ na právě odhalených kartách. Výhoda oproti Eleanor (ZS 8) je celkem jasná, může totiž rušit efekty i na lokacích a nepřátelích a navíc do oblasti odhalení není vyložena další karta z balíčku setkání. Zůstává tak s vyrušeným  efektem na stole. Nemůže vás tedy naštěstí zaskočit nic dalšího a nedávno vyrušená karta tak přišla o své „trny“. Nicméně se k této kartě události musíte prolízat balíčkem hráče a zaplatit požadovaný 1 zdroj za využití na rozdíl od Eleanor, kterou máte ve hře hned od začátku.

Eleanor se tedy vypořádává s nepříjemnými efekty “při odhalení”, které přicházejí z balíčku setkání. Ve sféře vědění je kolem toho možno postavit celý balíček, který využívá efektu tzv. Scrying (nahlížení do balíčku setkání). Pro tento styl hry můžu být Eleanor zajímavou podporou. Odpadne tak nutnost čekat na odhalenou kartu, protože už hráč vlastně ví, co do hry přichází, a pokud nepůjde o něco, co vyžaduje pozornost Eleanor, můžete ji klidně poslat na výpravu.

I když Eleanor nepůsobí nijak zvlášť jako extra užitečná karta, tak přesto se najdou situace, kdy je  nepostradatelná. Jde především o dobrodružství s velkým zastoupením karet zrad v balíčku setkání. V prvním cyklu ji určitě využijeme například v Putování do Rhosgobelu (Journey to Rhosgobel) nebo v posledním Návrat do Temného hvozdu (Return to Mirkwood). V obou dvou dobrodružstvích existují karty zrady, které dokážou vyčistit stůl nebo dokonce ukončit hru. Právě na tyto situace se vyplatí Eleanor mít po svém boku.

Eleanor (ZS 8) rozhodně není univerzální hrdinka, která je použitelná do všech herních činností, ale má své specifické využití a může být vhodným společníkem, pokud je potřeba začínat s nízkou mírou ohrožení proti balíčku setkání, který je poměrně napěchovaný nepříjemnými kartami zrad.

Sepsal pro Vás tarnow

Eleanor

Krásná Eleanor putuje krajinou s mapu v ruce

 

O původu jména – Eleanor/Elanor

Eleanor je vznešená hrdinka vymyšlená právě společností Fantasy Flight Games pro tuto hru PP LCG a o jejím původu se nic moc neví. Takže její název pravděpodobně vznikl dle podobné znějící květinky ze Středozemě.

elanor

Květinka z Lothlórienu

Elanor je sloučenina předpony “EL”, hvězdy, a “Anor”, slunce ze sindarštiny. V překladu jméno Elanor tedy znamená “sluneční hvězda”. Spousta elfích jmen mají přízvisko “El” (hvězdička) jako součást názvu. Slova Elf, elfové, elfí atd. jsou pravděpodobně odvozeny z Tolkienova romantické představy, že El znamená “hvězda”, protože Elfové jsou bytosti večerní hvězd. Jména Elrond (star-klenba) a Elbereth (star-Kindler) jsou další jména pro elfy. Kdokoli si může vytvořit nové jméno elfů kombinací podobného slova. Například, El (hvězdička), lze kombinovat s Mir (šperk), Elmir, tvoří jméno, které Tolkien dal vlastně vytvořit. Tolkien dal také jméno Elanor, což je zlatá a stříbřitá květina s květem ve tvaru hvězdičky, která spolu se stříbrným nifredilem hojně rostla v lesích Lothlórienu, zejména na pahorku Cerin Amroth.  Když Samvěd Křepelka uvažoval o jméně, které by mohlo mít jeho první dítě, Frodo mu navrhl právě této květinky. Frodo mu připomněl krásné květiny Elanor, které viděli v Lothlorienu, místo, které Sauron svojí zlobou nezasáhl. Samova dcera , tedy Elanor Zahradníčková, se později stala družičkou královny Arwen. Dle červené knihy pak Sam odešel ze Středozemě a odplul za Frodem do Valinoru. JRR Tolkien přeložil červenou knihu ze své rodné Západštiny do moderní angličtiny a označil ji za Pána prstenů. Po smrti krále, Arwen byla uložena na Cerin Amroth a tam její hrob zůstal aktivní, dokud Elanor a niphredil kvetou nic víc na východ od moře.

Liliane_Grenier_Elanor_Gamgee

Elanor Zahradníčková

 

Originální znění karty v EN:

Eleanor
Type: Hero Sphere: Spirit
Threat Threashold: 7
Willpower: 1 Attack: 1 Defense: 2 Hit Points: 3
Gondor. Noble.
Response: Exhaust Eleanor to cancel the “when revealed” effects of a treachery card just revealed by the encounter deck. Then, discard that card, and replace it with the new card from the encounter deck.

“Gondor wanes, you say. But Gondor stands, and even the end of its strength is still very strong.” – Boromir, The Fellowship of the Ring
Set: Core Number: 8
Quantity: 1
Illustrator: Magali Villeneuve

Sdílej kartu s přáteli !

  2 thoughts on “Eleanor (ZS 8)”

  1. Soutěž
   Výborný týmový pomocník..každé kolo chrání před nevyzpytatelným.a když má obnovu může být i dobrý obránce když je poblíž nějaký ten healer, nebo alespoň Glorfindel

  2. SOUTĚŽ Snad ve všech scénářích je spousta nepříjemných zrad. Pokud není v kole odhalena zrada, tak může slabšího nepřítele ubránit. Díky její vlastnosti Gondor na ni lze hrát Krev Númenoru, která navíc spadá do stejné sféry. S tímto doplňkem ubrání i hůře zvladatelné nepřátele, chce to jen zdroje, mám to odzkoušené a slušně o funguje. Jiný hrdina z této sféry používá své zdroje k placení karet ze sféry duchovní a Eleanor si je šetří a sbírá jak to jen jde.

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.