[RegUserOnly][/RegUserOnly]Elrond Polelf, Pán Vododolu a majster liečiteľ, je hrdina z posledného rozšírenia Trpasluje s názvom Stín a Plamen. Je otcom troch detí -Elladana, Elrohira a Arwen.

V hre sa jedná o hrdinu zo sféry Vědění s hrozbou 13, silou vôle 3, útokom 2, obranou 3 a 4 životmi. Jeho vlastnosti sú Noldor a Vznešený. Celkovo má dve schopnosti, jednu pasívnu a jednu reakciu. Ich text je nasledovný:

Za žetony zdrojů z Elrondovy zásoby smíš vykládat I spojence Duchovní, Velení a Taktiky.

Reakce: Poté, co se postava léčí pomocí efektu jiné karty, uzdrav jí 1 další poškození.

Elrond začína s pomerne vysokou hrozbou, vlastne doteraz najvyššiou. Keď ste ochotní zaplatiť takúto cenu, máte k dispozícii však veľmi mocného hrdinu. V prvom rade je so svojou silou vôle a obranou 3 vhodný buď na výpravu, alebo na obranu. Ideálne na oboje. V tomto mu pomôže napríklad Nečekaná odvaha, Miruvor, alebo Světlo Valinoru. Obzvlášť posledne menovaný doplnok je preňho asi najlepší, lebo ho môžete vyslať na výpravu bez vyčerpania a využiť tak aj jeho obranu, alebo akciu, ktorú mu poskytne jeho prsteň Vilja (o funkcii samotného prsteňa bude samostatný článok pri rozbore jeho karty). Samozrejme že na vyššie uvedené karty potrebujete sféru Duchovní, preto treba mať buď viacfarebný balíček, doplnok Cestovní Píseň, prípadne už spomenutú Vilju, ktorá Elrondovi poskytuje aj prístup ku sfére Duchovní.

Vlastnosť Vznešený využijete najskôr až v 3. cykle a Noldor hlavne v cykloch 4, 5 a pravdepodobne aj 6.

Jeho prvá vlastnosť je pasívna a umožňuje mu platiť za spojencov z ľubovoľnej sféry a to má dve využitia. Prvé je vo viacfarebných balíčkoch, kde hlavne ak máte viac spojencov. Elrond Vám pomôže dostať ich do hry. Ak ich máte v balíčku viac, tak bude dobré využiť karty na získavanie zdrojov, ako napríklad Správce Gondoru. Potom ho ešte môžete využiť ak máte hrdinov zo sféry Vědění, ale do balíčka ste dali pár spojencov z iných sfér, napríklad Stopaře ze Severu (Duchovní) bez toho aby ste museli využívať piesne.

LOTR_LCG_14_Cards_CZ27

Elrondův prsten

Druhá vlastnosť je reakcia, ktorá zosilňuje účinnosť liečivých kariet. Sféra Vědění sa na liečenie špecializuje a Elrond ako majster liečiteľ ju zosilňuje. S jeho pomocou Glorfindel zo Základnej Sady lieči 2 životy za cenu 1 zdroja, ale ak máte oboch hrdinov, spolu majú hrozbu 25, čo nie je málo. Ak má Glorfindela spoluhráč, Elrondov efekt sa aj tak uplatní, takže pri hre viacerych hráčov to nie je až také zlé. Dozorčí Domů Uzdravování s jeho pomocou lieči dve postavy za 2 životy každú, čo z neho robí veľmi schopného liečiteľa. Dcera Nimrodel alebo Sebezáchova pre zmenu vyliečia hrdinu za 3 životy. Jediné karty, kde sa jeho schopnosť neuplatní sú tie, ktoré samy osebe liečia úplne, ako napríklad Meddědova pohostinnost či Umění Imladris.

Spísal pre vás klaymen

Elves-The-Lord-of-the-Rings-Elrond-artwork-fantasy-font-b-art-b-font-font-b

Elrond Půlelf

Elrond Půlelf byl synem Eärendila a Elwing a bratrem Elrose Tar-Minyatura. Jméno Elrond znamená „Hvězdná klenba“. Oba rodiče měli smíšený lidsko-elfský původ (Eärendil byl synem lidského válečníka Tuora a elfské princezny Idril z Gondolinu, otcem Elwing pak byl Dior Eluchíl, jediný potomek slavného páru Berena a Lúthien) a Eärendilovi i Elwing bylo proto dovoleno zvolit si, ke kterému ze dvou plemen se chtějí přiřadit. Stejnou volbu dostali i jejich synové. Elrond si stejně jako i jeho rodiče zvolil život elfů, pouze Elros se stal člověkem.
Elrond se narodil roku 525 P. v. v Přístavech Sirionu, posledním bezpečném útočišti elfů a lidí na samém jihu Beleriandu poté, co byly všechny ostatní elfské i lidské državy obsazeny Morgothem. Pánem přístavů byl Eärendil, který byl jediným dědicem krále Turgona. Byl to velký námořník, často se vydával na cesty a objevitelské výpravy po všech mořích a toužil se dostat do Valinoru, aby mohl Valar požádat o pomoc proti hrozící definitivní porážce od Temného pána. Jednou, když byl Eärendil na cestách, přepadli Přístavy Fëanorovi synové. Elwing unikla skokem do moře a byla zachráněna díky Ulmově moci, ale Elrond a Elros byli zajati Fëanorovými syny. Maedhros a Maglor si je ale oblíbili a nijak jim neublížili.
Po porážce Morgotha nastala pro bratry jejich volba a zatímco Elros se stal velkým lidským králem, Elrond se stal jedním z nejmoudřejších mezi Eldar. Poté co většina Beleriandu klesla pod hladinu moře, přebýval dlouho v Lindonu, kterému vládl velekrál Gil-galad, kterému sloužil jako herold. Za války Saurona a elfů roku 1695 D. v. byl vyslán s lindonským vojskem na pomoc Eregionu. Spojil se s eregionským lidem, vedeným Celebornem, ale po dlouhých bojích byl roku 1697 donucen ustoupit na sever, zatímco Eregion byl zpustošen Sauronem. Naštěstí Temnému pánovi vpadlo do zad vojsko vedené Durinem III., pánem Khazad-dûm, a Amrothem, králem Lothlórienu, takže Elrond se mohl uchýlit do skrytého horského údolí na horním toku Bruinen, kde vybudoval útočiště nazvané Imladris, které bylo od té doby jeho sídlem. Roku 1700 se v Eriadoru vylodili Númenorejci a Sauronovo vosko bylo sevřeno mezi nimi a Elrondem a následně téměř kompletně zničeno.

1
Po válce svěřil Gil-galad Elrondovi Vilyu, nejmocnější ze Tří prstenů. Imladris pak zažívala dlouhá staletí míru.
Na konci Druhého věku bylo vytvořeno Poslední spojenectví elfů a lidí. Armáda Lindonu a Arnoru pod velením Gil-galada a Elendila se vydala do války proti Mordoru právě z Imladris, kde se k ní připojil Elrond. Elrond byl spolu s Círdanem jediný, kdo stál na svazích Orodruiny po boku Gil-galada, když byl elfský král zabit.
Na počátku Třetího věku si Elrond vzal za ženu Celebrían, dceru Celeborna a Galadriel. Narodili se jim nejdříve bratři – dvojčata Elladan a Elrohir a pak dcera Arwen Undómiel, o které se říkalo, že se v ní na svět vrátila podoba Lúthien.
Během válek Arnoru proti Černokněžnému králi z Angmaru byl Elrond hlavním spojencem Severního království. Po zničení Arnoru poskytl v Imladris útočiště náčelníkům Dúnadanů a uschoval Annúminaské žezlo, odznak Severního království.
Roku 2509 utržila Celebrían otrávenou ránu skřetím šípem, a přestože Elrond vynaložil veškeré své léčitelské umění, nebyla už ve Středozemi šťastná a následujícího roku se rozloučila s manželem i dětmi a odplula přes moře na Západ.
Roku 2933 byl náčelník Dúnadanů Arathorn II. zabit a Elrond přijal do Imladris jeho ženu Gilraen a dvouletého syna Aragorna. Toho vychovával jako vlastního syna a říkal mu Estel, což znamená „Naděje“. Aragorn byl potomkem Elrondova bratra Elrose, a tudíž byl Elrondovým vzdáleným synovcem (přes šedesát čtyři generací). Teprve v den jeho dvacátých narozenin odhalil Elrond Aragornovi jeho pravé jméno a původ. Brzy na to se Aragorn setkal s Elrondovou dcerou Arwen a zamiloval se do ní. Tento vztah později vedl k tomu, že Arwen přijala Dar lidí (smrtelnost) a Elrond se s ní musel navždy rozloučit.
Roku 2941 Elrond hostil Thorinovu družinu trpaslíků s Gandalfem a Bilbo Pytlíkem na cestě k Ereboru. Roku 3002 pak přijal Bilba jako stálého hosta.
V roce 3018 se v Imladris konala Elrondova rada, na níž Elrond vytvořil Společenstvo prstenu a vyslal je na nebezpečné poslání zničit Jeden prsten. Když byl následujícího roku úkol splněn a Sauron nadobro poražen, vydal se se svou dcerou a početnou družinou do Minas Tirith kde se slavila svatba Arwen s Aragornem, jenž se stal králem Obnoveného království.
Roku 3021 se Elrond spolu s dalšími velkými Eldar, Gandalfem a nositeli Prstenu vypravil na Západ a navždy opustil Středozem. Bylo mu v tuto dobu přibližně 6520 let.

Zdroj: ANGRENOST

Rada mistra Elronda ke sčítání lidu (dle Pána prstenů)

Zdroj: YOUTUBE


Originální znění karty v EN

Elrond
Type: Hero Sphere: Lore
Threat Threshold: 13
Willpower: 3 Attack: 2 Defense: 3 Hit Points: 4
Noldor. Noble.
You may spend resources from Elrond’s resource pool to pay for [Spirit], [Leadership], and [Tactics] allies.
Response: After a character is healed by another card effect, heal 1 damage on it.

“But you do not stand alone.” -The Fellowship of the Ring
Set: SaF Number: 128
Quantity: 3
Illustrator: Magali Villeneuve

Sdílej kartu s přáteli !

  9 thoughts on “Elrond (SaP 128)”

  1. Skvělý léčitel a quester na výpravy, jen to ohrožení 13 by mohl mít menší. Vilja je dobrej doplněk, ale mohl by být i užitečnější nejen na Elronda. Člověk jej pak musí vybírat z balíčku…

   1. Myslím, že jeho ohrozenie je adekvátne tomu čo dokáže. 🙂 Bonus k liečeniu, s jeho zdrojmi môžeš vyložiť spojenca ľubovolnej sféry, má výborné atribúty a so svojim prsteňom môžeš hrať zadarmo karty a platiť za všetky karty.

  2. Zdravím Vás priatelia, mam otázku je možné na kartu cieľa (strenuti na skalbalu) DRSMED STARY, ukladať žetóny zdrojou od ELRONDA?
   Taktiež mi nie je jasne ako správne hrať situáciu ak mám v oblastí odhalenia silu ohrozenia povedzme 4 a mám tam aj kartu cieľa (spojenca so silou vole 2), ktorú som ešte nezískal. Je tým pádom sila ohrozenia v oblasti odhalenia 4 alebo 2? Ďakujem Peto.

  3. V scernari (putovani do rhosgobelu – karta 3B) – je napisane ze za kazdu kartu ciela ATHELAS vyliecim 5zraneni orlovi Wiladorovi.
   Ak hram s ELRONDOM plati aj pri tomto pripade ze mozem uzdravit o 1zivot naviac? cize ak mam 1.kartu ciela ATHELAS uzdravim 6.zraneni, a ak ma 2.karty ciela uzdravim 12.zraneni?

  4. To půjde, až si Drsmeda připojíš k sobě. Dokud je v oblasti odhalení, nic ti neodečítá, takže je stále síla ohrožení 4.

  5. Pardón za ten odpovídací bordel 🙂 , ale nefunguje ‘Odpovědět’ jako odpovědět, jestli mi jako rozumíte 😀

  6. Elrondovými zdrojmi nemôžeš platiť za Drsmeda. Jedine že by si mal aktívnu lokáciu, ktorá umožňuje použiť zdroje akejkoľvek sféry na vyplatenie drsmeda. Je tam jedna taká lokácia, ale nespomeniem si ako sa volá.
   Ak to nie je na tej karte cieľa napísane, tak keď je v oblasti odhalenia nijako sa nepodieľa na výške ohrozenia kariet stretnutia, ani na výške tvojho ohrozenia.

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.