No votes yet.
Please wait...

[RegUserOnly][/RegUserOnly]Gimli je hrdina zo základného setu. Patrí ku sfére taktiky a jeho štatistiky sú: 11 ohrozenie, 2 sila vôle , 2 útok, 2 obrany a 5 života. Jeho vlastnosť dokáže z neho spraviť skutočného zabijaka, avšak treba byť pozorný. Vlastnosť hovorí: Gimli dostane +1 do útoku za každé zranenie, ktoré na sebe má. Kedže jeho obrana je 2, útočníci musia mať aspoň útok 3 aby dostal zranenie, ktoré ovlyvní Gimliho útok. Prečo treba byť pozorný pri Gimlim? Poďme sa pozrieť ako sa dá vylepšiť. S doplnok Zbroj z Citadely (ZS 40, 4 zdroje taktiky) môžete zdvihnúť Gimliho zdravie o 4 a tým pádom môžete zdvihnúť aj jeho útok, ale netreba zabúdať na to, že ak prídete o Zbroj z Citadely a na Gimlim je viac zranení ako má života tak Gimli zomiera a vz prídete o veľkú útočnú silu.

Bezpečnejšou cestou ako zdvihnúť Gimliho útok je doplnok Trpaslíčia sekera (ZS 41, 2 zdroje taktiky), s ktorým zlepšíte Gimliho útok o 2 alebo doplnok z rozšírenia Khazad-dum Sekera z Trpasluje (KD 7), ktorý pridáva 1 utok a jeho reakcia je : Po útoku postavy s doplnkom dostáva cieľ útoku 1 zranenie ( 1 zdroj taktiky ). Oba doplnky sú “obmedzené”. Ďalšou možnosťou je doplnok Dunadánska značka ( HnG 2, 1 zdroj velenia ), ktorá pridáva 1 útok a nie je obmedzená.

Gimli je trpaslík. Veľa trpaslíkov v základnej sade nie je, väčšie zastúpúpenie trpaslíkov je v rozšíreniach ceklu Hobit a Trpasluj. Pri postavení trpaslíčieho deku netreba zabudnúť na hrdinu Dain Železná noha (NdTh 116, sféra Velenia ), ktorý ak je pripravený zvyšuje ostatným trpaslíkom útok a silu vôle o 1. Problém pri kombinácii s Gimlim je, že ich ohrozenie dáva dokopy 22 čo si potom vyžaduje ďalšieho hrdinu s nízkym štartovacím ohrozením.

Stratégia s Gimlim je dostať na neho pár zranení a potom ho využívať ako silného útočníka. V kombinácíí s doplnkami dokáže v útoku veľké veci len si treba strážiť jeho zranenia a tieňové karty, ktoré buď nepočítajú obranu alebo odoberajú doplnky.

Spísal pre Vás Legomaniak

gimli_by_anthonyfoti-d2yldb8

Gimli ve hře

O trpaslíkovi

Gimli (narozen 2879 Třetího věku) je trpaslík a jeden z členů Společenstva prstenu ve fiktivním světě J. R. R. Tolkiena, Středozemi. Náleží k Durinovu lidu a je synem Glóina, který putoval společně s Bilbem k Ereboru. Na Elrondově radě byl vybrán jako doprovod pro Froda na jeho výpravě za zničením Jednoho prstenu. Tento ctihodný a odvážný bojovník nosící sekeru jako zbraň se stal vzorem pro moderní pojetí trpaslíka ve fantasy literatuře.

Gimli je vzdáleným potomkem Durina Nesmrtelného, otce lidu, k němuž Gimli náleží. Je poprvé představen v Pánovi Prstenů při Elrondově radě, kam přišel spolu se svým otcem se zprávami z jejich domova, Ereboru. Byl vybrán jako zástupce trpaslíků do Společenstva prstenu, jež mělo za úkol zničit Jeden prsten.

Zpočátku byl v neustálém rozporu s elfem Legolasem, protože jejich rasy se neměly v lásce kvůli zničení Doriathu a také proto, že Legolasův otec Thranduil uvěznil Glóina spolu s ostatními trpaslíky během Bilbovy výpravy. Přesto se pomalu stávali přáteli až z nich byla téměř neodlučitelná dvojka.

Se vstupem do opuštěného dolu Durinova lidu, Morie, byl zprvu nadšený a plný optimismu, že tu najde kolonii trpaslíků vedenou jeho příbuzným Balinem, ale poté se ukázalo, že trpaslíci byli vyvražděni a důl obývají skřeti a jeskynní trolové. Při nálezu Balinova hrobu byl Gimli téměř přemožen žalem a odmítal místo opustit i při napadení skřety, takže jej Legolas musel odvést. Společenstvo pak prchalo před skřety a nakonec se dostalo z morijských dolů jen díky Gandalfovi, který se zřítil do propasti při boji s Balrogem. Poté musel Gimli spolu s ostatními do Lothlórienu, lesa obydleného elfy, kteří však nejsou k trpaslíkům přátelští. Elfové, jež je provázeli, mu chtěli jako jedinému ze Společenstva zavázat oči, což málem vedlo k hádce, kterou zachránil Aragorn, když řekl, že jestli má mít zavázané oči Gimli, budou je mít všichni.

Gimliho smýšlení o elfech dramaticky stouplo při setkání s Galadriel, vládkyní lesa. Její krása, laskavost a pochopení ho fascinovalo natolik, že na konci pobytu, kdy každý mohl požádat o nějaký dar, chtěl jen jeden z Galadrieliných stříbrozlatých vlasů. Galadriel byla jeho smělým přáním překvapena, ale vyhověla mu a dala mu hned tři. Vlasy Paní z Lesa byly považovány za jeden z divů a tvrdilo se, že se na nich zachytilo světlo Dvou stromů – a právě její vlasy prý před dávnými věky přiměly Fëanora, aby vytvořil silmarily, v nichž by bylo světlo Dvou stromů zachyceno. Několikrát prý Galadriel přemlouval, aby mu dala svůj vlas, ale ta mu nikdy nevyhověla, protože jej nikdy neměla v lásce. Že vyhověla Gimliho přání nasvědčuje, že v něm skutečně poznala přítele elfů. Tyto vlasy nechal Gimli po skončení výpravy zasadit do křišťálu a choval je navždy jako svůj největší poklad.

 Gimli_-_FOTR
 
Gimli ve filmu

Po rozbití Společenstva nad Rauroským vodopádem se přidal k Legolasovi a Aragornovi, aby pronásledovali skřety, kteří unesli Smíška s Pipinem. Pro Gimliho byla cesta asi nejnáročnější protože byl ze všech tří společníků nejmenší a nebyl zvyklý na tak dlouhá pronásledování.

Gimliho láska ke Galadriel je také vidět při setkání s Éomérem, jenž se o ní špatně zmínil, protože o Lothlórienu dosud slyšel jen špatné a lživé pověsti. Gimli se ihned ohradil hrubými slovy, situace musela být opět zachráněna Aragornem.

Později prokázal svoji odvahu v bitvě o Hlásku, kde soutěžil s Legolasem o to, kdo zabije víc skřetů (Gimli zvítězil se 42, Legolas měl 41). V bitvě také zachránil život Éomerovi a postupně se z nich stali velcí přátelé.

Po bitvě byl nadšen krásou Třpytivých jeskyní Aglarondu v Helmově žlebu a přemluvil Legolase, aby slíbil, že se sem po válce vrátí. Gimli mu na oplátku slíbil, že s ním půjde do Fangornu, a obě tato místa pak skutečně navštívili, což dokazuje jejich přátelské pouto. Jejich přátelství bylo tak velké, že dokonce jezdili na jednom koni, jménem Arod, kterého jim zapůjčili Rohirové.

Spolu s Aragornem se vydal na pomoc Gondoru skrze Stezky Mrtvých. Zatímco Dúnadani překonali svůj strach, protože byli zvyklí následovat své velitela Aragorna, a Legolas žádný strach z Mrtvých necítil, Gimli pociťoval neskutečnou hrůzu vstoupit do podzemí. Přesto Gimli cestu uskutečnil, a ačkoli se pro svůj strach cítil zahnaben, překonání sebe sama bylo opravdovým hrdinstvím.

S Aragornem, Legolasem a posilami z jižních lén Gondoru tak dopluli proti proudu Anduiny do bitvy na Pelennorských polích a porazili Sauronův výpad. O několik dnů později vyrazili se zbytky gondorského vojska proti Mordoru a vybojovali velikou bitvu před jeho branami, která se nakonec obrátila ve vítězství, díky tomu, že Frodo dokonal své poslání a zničil Prsten. V bitvě byl vážně zraněn hobit Peregrin, když zabil náčelníka obrů a ten se na něj zřítil. Byl to právě trpaslík Gimli, který hobita našel, ztraceného pod mrtvými těly a blízkého smrti.

Po válce odvedl velkou část Durinova lidu do jeskyní Aglarondu v Helmově žlebu, kde založil novou trpasličí říši a stal se prvním pánem Třpytivých jeskyní. Trpaslíci pod jeho vedením pak opravovali škody způsobené během Války o Prsten, hlavně znovu postavili bránu Minas Tirith z mithrilu a oceli. Gimli se také vyznamenal při prohledávání Orthanku, kde s jeho pomocí byla nalezena Sarumanova tajná místnost s některými ukrytými poklady, mimo jiné s elendilmirem, Hvězdou Dúnadanů, královskou čelenkou Arnoru. Elendilmir zřejmě Saruman našel na Isildurově ostatcích, když v Anduině hledal Prsten.

Gimli byl 139 let starý, když Společenstvo prstenu vyrazilo z Roklinky (o 52 let starší než Aragorn). Datum jeho smrti není známo, ale v Červené knize je napsáno, že když Aragorn roku 120 Čtvrtého věku zemřel, plavil se s Legolasem do Valinoru (na zvláštní povolení, které bylo uděleno na přímluvu Galadriel) a byl tak prvním trpaslíkem, jenž byl v zemích neumírajících.

Zdroj: wikipedia

sekera

 

Originální znění karty v EN:

Gimli
Type: Hero Sphere: Tactics
Threat Threshold: 11
Willpower: 2 Attack: 2 Defense: 2 Hit Points: 5
Dwarf. Noble. Warrior
Gimili gets +1 Attack for each damage token on him

“Men need many words before deeds. My axe is restless in my hands” – The Two Towers
Set: Core Number: 4
Quantity: 1
Illustrator:

Sdílej kartu s přáteli !

  4 thoughts on “Gimli (ZS 4)”

  1. Soutěž
   Dejte zbroj, přidejte sekeru, trošku posypte zraněním, a když do konce hry pokryjete obranu někým jiným tak ne z něj zabiják snad všeho a většinou na jednu ránu 🙂

  2. SOUTĚŽ
   Nemá snad konkurenci v boji proti nepříteli, pokud mu připojíte Zbroj z citadely (přidá 4 životy) a Trpasličí sekeru (přidá 2 útok). Pak snese nějakou tu ránu a navíc tím i zesílí jeho útok 🙂

  3. SOUTĚŽ
   Gimli jeden z mojej zbierky obľúbených postáv. Skúšala som rôzne kombinácie doplnkov, no najviac sa mi osvečil s doplnkami ako +4 životy a +2 body útoku. Je to dokonalá postava v boji proti trolovi, veľa krát mi zachránila hru .. 🙂

  4. SOUTĚŽ
   Vyborne funguje s doplnkom Zbroj z Citadely, zatial sa mi Gimli osvedcil na vsetky scenare, najma pri utoku na velmi silnych nepriatelov.

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.