[RegUserOnly][/RegUserOnly]Gondorský roh (Horn of Gondor) má trait Artefakt, čo sa bude dať využiť v 3. cykle – Against the Shadow, kde je doplnok Barahirův prsten (Ring of Barahir). On dáva pripojenému hrdinovi +1 život za každý artefakt, ktorý ten hrdina má (a sám je artefaktom). Navyše je jedinečný a s Omezením, takže ich nemôžete mať viac v hre a mali by ste si rozmyslieť že na koho ho zahráte, ak máte viacero doplnkov s Omezením.

Jeho reakcia je veľmi jednoduchá, teda dáva zdroj pripojenému hrdinovi vždy keď umrie nejaká postava. Pri sólo hre bude užitočný len ak plánujete obetovávať spojencov na obranu (napr. starý známy Zvěd od Sněžné). Ak sa snažíte nestrácať spojencov (alebo nedajbože hrdinov), tak ho využijete len vzácne. Dobrý balíček pre Gondorský roh sú napr. Orli, teddy červený balík sféry taktiky (hlavne Vazal Pána Větru a Okřídlený strážce), ktorí po využití obvykle idú preč z hry (pokiaľ nechete zaplatiť1 zdroj, aby Okřídlený strážce ostal v hre), alebo Rohan, hlavne ak plánujete využívať ich efekty ako napr. Krotitel koní z Úvalu (odhoďte ho, aby ste pripravili jedného hrdinu), Garda z Edorasu (odhoďte ho ak ste ho vyslali na výpravu), prípadne udalosť Jeďte do zkázy (odhodťe spojenca s vlastnosťou Rohan a umiestnite 3 žetóny postupu na jednu lokáciu). Takisto udalosť Zákeřný útok vám poskytne nějaký ten zdroj (ale až keď spojenec, ktorý sa tak dostal do hry opustí hru).

V prípade hry viacerych hráčov je to ešte lepšie, lebo efekt funguje aj na postavy od iných hráčov, takže hrdina s týmto doplnkom môže získať dosť zdrojov.

Čo sa týka otázky – na koho to zahrať? Tak v prvom rade treba rátať s Omezením. Ak hráte sólo a s jednofarebným balíčkom, tak na hrdinovi až tak nezáleží. Pri dvojfarebnom ho dajte hrdinovi z tej sféry, ktorá to viac potrebuje. Pri hre viacerych hráčov tiež záleží od okolností.

Spísal pre vás klaymen

tumblr_msyq5uLMza1sp9d7jo2_1280

Boromir troubí o pomoc

Boromirův roh

Boromir se roku 3018 připravil na cestu do Roklinky. Tam se dostavil krátce před začátkem Elrondovy rady. Před cestou mu jeho otec přikázal, aby Prsten získal pro Gondor a přinesl mu ho. Boromir nechtěl otce zklamat a tak na Radě všem pověděl o svém snu, že byla objevena Isildurova zhouba (tak Gondor nazýval Jeden Prsten). Také vyprávěl o neustálém válčení s Mordorem a o umírání gondorského lidu. Proto chtěl získat Prsten on a odnést ho do Gondoru, kde by ho dal otci a získal si tak jeho další a větší sympatie. Když Elrond a celá Rada odmítla jeho nároky, přidal se alespoň ke Společenstvu Prstenu, ale nikdy se nevzdal myšlenky sebrat Prsten Frodovi, kterému byl svěřen. Těsně před odchodem z Roklinky hlasitě zatroubil na svůj gondorský roh. Elrond ho varoval, ať takhle už nikdy netroubí dokud se nedostanou ke gondorským hranicím.
Při cestě přes průsmyk Caradhras se mu dostalo šance vzít Prsten, ale jeho víra k poslání Společenstva byla větší a tak ho vrátil jeho ,,majiteli‘‘.
Když se cesta přes průsmyk ukázala jako nemožná, Společenstvo se vydalo do Morie. Tam se strhla bitva s morijskými skřety, kterou, ač nechtěně, vyprovokoval Pipin. Když utíkali k Můstku v Khazad – Dúm, objevil se Morgothův démon Balrog. Gandalf se pokusil Společenstvo ochránit a získat pro ně čas. Čaroděj ale padl.
Místo něj se tedy velení ujal hraničář Aragorn, který dovedl skupinu do Lothlórienu. Zde Boromir slyšel v hlavě hlasy Paní Lesa Galadriel, která mu pověděla o pádu Gondoru. Jako každý člen Společenstva, také on dostal elfské dary. Elfové ho obdarovali elfským plášť a zlatým opaskem.
Čím blíže byli Gondoru a Mordoru, tím více se mu v hlavě rojily myšlenky na to vzít Prsten a odejít do Gondoru, kde by byl Vládnoucí Prsten v bezpečí. Prsten mu však jen nahlodal mysl a Boromir propadl jeho kouzlu.
Proto se, když se Společenstvo utábořilo na břehu řeky Anduiny, vydal za Frodem, který se vzdálil od Družiny směrem k vrchu Amon Hen, aby měl klid na přemýšlení. Když ho našel, požádal ho o Prsten. Frodo však odmítl a tak se Boromir pokusil vzít si jej násilím. Frodo si tedy v obraně Prsten nasadil a utekl. Až nyní si Boromir uvědomil, že zradil, a že ho Společenstvo již nepřijme zpět.
Ve stejné chvíli však zaútočili bojovní Skurut-Hai vyslaní Sarumanem, aby přivedli hobity. Boromir se pustil do bitvy, při které bránil hobity Smíška a Pipina. Bojoval statečně, ale přesile se nemohl rovnat. Zkusil volat o pomoc pomocí gondorského rohu, bohužel zapomněl na radu Elronda. Roh přivolal posily skurutů, ale také jejich vůdce Lurtze, který se svým lukem vpálil do Boromira 3 šípy.Ostatní skuruti sebrali hobity Smíška s Pipinem a utekli. Lurtz jako jediný zůstal a chystal se vystřelit poslední smrtelný šíp.
Tomu však zabránil Aragorn, který se na něj vrhnul a poté ho i zabil. Vyčerpán bojem pokleknul k umírajícímu Boromirovi, který ho požádal, aby se pokusil ubránit Gondor a město Minas Tirith. Jeho poslední cesta byla po řece na loďce ve které byly zbraně nepřátel, které pobil, jeho zlomený roh, štít, meč a plášť. Za tři dny našel Boromirovo tělo Farami na řece Anduině.

Zdroj: prsten.estranky.cz

ring


Originální znění karty v EN:

Horn of Gondor
Type: Attachment Sphere: Tactics
Cost: 1
Item. Artifact.
Attach to a hero. Restricted.
Response: After a character leaves play, add 1 resource to attached hero’s pool.

“Slow should you be to wind that horn again, Boromir,” said Elrond, “until you stand once more on the borders of your land, and dire need is on you.” – The Fellowship of the Ring
Set: Core Number: 42
Quantity: 1
Illustrator: Mark Winters

Sdílej kartu s přáteli !

    Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.