Hummerhorni (ZS 75) s hrožením 1, útokem 2, obranou 0  a 3 životy se nacházejí v Základní sadě (core setu) karetní hry Pán Prstenů LCG sice pouze v 1 kopie, ale když přijdou tyto nepřátelské vosy líznutím horní karty z balíčku setkání na stůl při plnění fáze úkolu, představují pro hráče velmi nepříjemné (létající) dilema. Jakmile se totiž objeví ve hře, hráči čelí dlouhému tichému přemyšlení  kvůli jejich povinnému efektu. Jejich text na kartě totiž říká: Poté co se hráči s hmyzem střetnou, udělí 5 poškození jednomu svému hrdinovi, což je poměrně dost na to, aby vosy zabily jakéhokoliv hrdinu, které je právě ve hře (s výjimkou Medděda, hrdiny ze ságy Hobit: Over Hill and Under Hill – má 10 životů, takže je alespoň nějaký jeden hrdina, který dokáže přežít útok Hummerhornů). Dobrou zprávou je, že Hummerhorní úroveň angažovanosti ve hře je 40, což znamená, že hráči pravděpodobně budou mít alespoň několik kol, aby se mohli připravit na jejich útok a najít nějaký způsob, jak se zbavit těchto létajících zabijáků, než se s nimi střetnou. Takže jaké jsou vlastně možnosti? Jak zabránit tomu, aby některého z vašich hrdinů nepotkal nešťastný osud od zabijáckých vos?

 

Zneškodněte Hummerhorny v oblasti odhalení přímým poškozením (potřebujete celkem 3 body poškození)

V Základní sadě (core setu) je spojenec Gandalf, díky němuž můžete použít jeho reakci a udělit tak přímo nepříteli v oblasti odhalení až 4 zranění. Ruce na tětivě (SaP 131) v kombinaci s libovolným střeleckým charakterem (hrdinou nebo spojencem) s alespoň 2 útoky bude také dobře fungovat. Sprška kamení (CdR 32) je další možnost, ale za poměrně velkou cenu – a to vyčerpání min. 3 charakterů (nebo-li postav). Přesto, pokud se nacházíte těsně na hranici ohrožení 40, cena pravděpodobně určitě bude stát za to, pokud nemáte jinou možnost. Můžete ještě využít reakce Thorondova dědice (KEM 75) , kterého je třeba ale mít v ruce dvakrát a tím pádem zaplatit 8 zdrojů, které jsou potřebné k tomu, aby se oba vyložily na stůl do hry, což snižuje proveditelnost této možnosti (avšak Zákeřný útok – ZS 23 řeší tento problém docela snadno). Pokud hodíte Thalina do mixu, stačí vám jediný Thorondorův dědic.

Ještě je tu možnost využití schopnosti oblíbeného hrdiny Dúnhera (ZS 9) s nějakým bojovým doplňkem +1.

 

Anulujte udělené poškození od vos

– Frodem Pytlíkem (hrdina SnS 25), jehož schopnost potlačit poškození při útoku nepřítele může být docela užitečná, ale budete zase udělovat až 5 hrozeb na počítadle ohrožení, takže zase musíte využít nějaké jiné efekty na snižování hrozeb.

– Použijte Doriho (Hobit, spojenec není zatím v CZ) schopnost. Může se vyčerpat, aby na sebe převzal škody a obětoval svůj vlastní život, aby zachránil jednoho z hráčských hrdinů. Dobře, Dori!

– Pokud máte na jednom z vašich hrdinů doplněk, jako je třeba Zbroj z Citadely (ZS 40), Kroužkové  brnění (DT 80) nebo Boty z Ereboru (K-D 13) mohl by mít šanci udělených 5 poškození přežít, aby mohl pokračovat v cestě.

Pokud hráči jsou schopni neutralizovat povinný efekt Hummerhornů, není už takový problém se s nimi vypořádat v přímém boji, pokud se s nimi střetnou. Bez obrany a pouze s 3 životy se o Hummerhorny postará jedna pěkná rána od 3-útokového hrdiny nebo spojence. Oni mají také poměrně nízký útok na 2, což znamená, že většina hrdinů a poměrně dost spojenců se dokáže ubránit bez větších obav. Celkově je to nepřítel, který je pro svůj povinný účinek mnohem nebezpečnější než jeho bojové schopnosti.

Když se podíváme ještě na stínový efekt karty pod čárou s lebkou, tak ten je taky hodně nepříjemný. Přikazuje totiž bránícímu hráči udělit každé postavě na stole, tedy jak hrdinům tak i spojenců, 1 poškození (2 poškození, pokud je útok bez obrany). To sice není moc, ale jde o to že na stole může spousta postav jen za 1 útok dostat spoustu zranění a ti nejslabší dokonce musí opustit hru. Určitě bych zde využil nějaké karty na rušení stínového efektu jako je třeba doplněk Hořící větev (SnS 33) anebo schopnost hrdiny Balina (Hobit).

Osobně považuji Hummerhorny za nepříjemného nepřítele v Základní sadě, což potvrzuje i ilustrace nepříjemných vos.

Sepsal pro vás Tom Bombadil

 


Hummerhorni

Hummerhorni jsou  popisované v Hobitovi  a různých dodatcích Tolkienových děl jako agresivní okřídlení tvorové vážící 6-8 liber a připomínající obrovské černé a šedé vosy.

Zdroj: INTERNET


Originální znění karty v EN:

Hummerhorns
Type: Enemy
Encounter Set: Spiders of Mirkwood
Threat Threshold: 40
Threat Strength: 1 Attack: 2 Defense: 0 Hit Points: 3
Creature. Insect.
Forced: After Hummerhorns engages you, deal 5 damage to a single hero you control.
Shadow: Deal 1 damage to each character the defending player controls. (2 damage instead if this attack is undefended.)
Victory 5.

Set: Core Number: 75
Quantity: 1
Illustrator: David Lecossu


Sdílej kartu s přáteli !

    Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.