No votes yet.
Please wait...

[RegUserOnly][/RegUserOnly]Tato událost patří do orlí synergie a je tak striktně limitována v tom, kdy lze zařadit do balíčku. Samotná reakce umožňuje zajímavým způsobem recyklovat postavu pomocí orlího charakteru. Tuto událost ze sféry Taktiky je nejlepší použít na postavu, která je vybavená nějakou vlastní akcí, jež můžete po opětovném vyložení znovu využít. Jako příklad dám třeba kartu Dcera Nimrodel (ZS 56), kdy po opětovném nasazení do hry získáváte zase možnost léčit hrdiny. Nebo trochu více tematicky, jedna peřnatá záležitost a to Thorondorův dědic (KEM 75). Díky této kartě získáváte možnost přidělit další 4 zranění (2 při vyložení a 2 při opuštění hry). Dalších příkladu by se našlo i více.

Jednou ze slabin této karty je podmínka, že je nutno unavit orlí charakter. Tedy nemůžete si vybrat zrovna libovolný volný charakter, který se neúčastnil herních činností, ale musíte specificky vybrat orlí charakter (tedy s traitem Orel), což může a nemusí nastat. Tato podmínka představuje docela značný limit pro užití této události.

Druhým problémem je, že karta jde zpět na ruku. Tedy musíte za ni opětovně platit pro vyložení, nicméně tohle není až tak tragické. „Výměna“ karty události za kartu charakteru je vždy ok. Každopádně cena za vyložení, kterou představují dva zdroje je značná.

Tedy recyklace jedné karty nás bude stát za a) unavení orlího charakteru b) dva zdroje za kartu události c) opětovné zaplacení charakteru, aby se dostal do hry. Nahlíženo touto optikou se jeví tato karta jako extrémně drahá a zahrání je limitovanou situací, kdy nám musí zůstat neunavený charakter a dostatek zdrojů na vyložení této události.

Ve hře se určitě najdou karty, které budete chtít do hry dostat i za tuto cenu. Nicméně použití této karty je obecně velmi drahé a v balíčku místo tří kopii této karty dáte tři karty charakterů, bude to zřejmě výhodnější volba.

Sepsal pro Vás tarnow

 hnízdo

Crissaegrim

Nepřístupné skalní vrcholky na jih od skrytého království Gondolin a na sever od země Dimbar, které byly sídlem krále orlů Thorondora. Orli z Crissaegrim mnohokrát hráli významnou úlohu v historii Středozemě v Prvním věku. Po celou dobu, co stál Gondolin, jej chránili a zabraňovali nepřátelům v nalezení skrytého města. Často také hlídkovali nad Thangorodrim a když byl král Fingolfin poražen Morgothem v souboji před branami Angbandu, snesl se na Morgotha Thorondor, poškrábal ho v obličeji a odnesl Fingolfinovo tělo, aby se nestalo Morgothovou kořistí. Orli také zachránili Berena a Lúthien, když vyšli z Angbandu se Silmarilem. Nakonec se zůčastnili i Války hněvu, kdy bojovali proti okřídleným drakům.

Zdroj: Angrenost

crissaegrim

Originální znění karty v EN:

To the Eyrie
Type: Event Sphere: Tactics
Cost: 2

Response: After an ally is destroyed, exhaust 1 Eagle character to move that ally from the discard pile to its owner’s hand.

The pale peaks of the mountains were coming nearer, moonlit spikes of rock sticking out of black shadows. – The Hobbit
Set: AJtR Number: 54
Quantity: 3
Illustrator: Ben Zweifel

Sdílej kartu s přáteli !

    Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.