[RegUserOnly][/RegUserOnly]Tento trpasličí spojenec je pro některé balíčky dobrodružství téměř nepostradatelný. Jeho vlastnost bude dlouho dobu jediná, která dokáže hráčské charaktery zbavit doplňků s traitem Okolnost. Další kartu zaměřenou na práci s doplňkem Okolnost hráči získají až ve 4 cyklu (Power of Orthanc) a ve 4 sága rozšíření Road Darkens (Elrond).

Doplněk Okolnost je v karetní hře Pán prstenů LCG ztělesněním koule na noze. Je to karta, která funguje jako redukce statistik nebo dělá z vašeho hrdiny doslova „kripla“ v některém z herních ohledů nebo ho kompletně vyřadí z herních činností. Z prvního cyklu nelze nevzpomenou na kartu, která potrápila v nejednom dobrodružství – Chycen v pavučině (ZS 80) a jejím efektem Při odhalení: Hráč s nejvyšší úrovní ohrožení tuto kartu připojí k jednomu ze svých hrdinů (Počítá se za doplněk Okolnost s textem: “Hrdina s tímto doplňkem se ve fázi obnovení nepřipraví, pokud nezaplatí 2 zdroje ze své zásoby.”)

Velmi dlouhou dobu bude proti těmto kartám fungovat jako protiakce pouze Kovkop ze Železných hor (ZS 61). Efektivní využití této karty znesnadňuje fakt, že jde o spojence, kterého v celém balíčku budete mít pouze 2 krát. Než se trochu více rozroste balíček hráče (cardpool), bude sebou jako spojenec nést fakt i nesnáz v tom, že ho budete chtít do hry dostat co nejdříve, protože vám bude pomáhat i v ostatních herních činnostech. Tedy situace, kdy ho sušíte na ruce a čekáte na kartu Okolnosti z balíčku, spíš nenastane, protože ho vyložíte na stůl, jakmile ho dostanete na ruku.

Silnou stránkou tohoto spojence je určitě trait, což je tedy Trpaslík. Díky tomu může využít trpasličí synergii, která je značně posílena v druhém cyklu a v sága rozšíření Hobit. Díky Dáinovi Železné noze (NdTh 116) navíc může posílit i svou nulovou sílu vůle a obecně zlepšit statistiky, které i v základu nejsou vůbec špatné.

Pokud se vrátíme ke kartám okolností, je i další způsob jak si s nimi poradit. Můžeme přes duchovní sféru zrušit efekt Při odhalení a to buď přes hrdinku Eleanor (ZS 8) nebo kartu události Zkouška vůle (ZS 50). Případně ze sféry vědění si pohrát s Denethorem (ZS 10) a jeho nahlížením do balíčku setkání a možnost kartu poslat do zpod balíčku setkání.

Víc možností pak nabídnou avizované další dvě karty pracující s Okolností.

První karta je událost ze 4 cyklu s cenou 0 a to:

ffg_power-of-orthanc-voi

Druhou kartu pak představuje spojenec ze čtvrtého sága rozšíření za 3 zdroje:

elrond

Obě dvě karty posilují možnosti zeleného a modrého balíčku, jak se s těmito doplňky vypořádat.

Kovkop ze Železných hor (ZS 61) je užitečná karta (spojenec), kterou se vyplatí zařadit z několika důvodů. Prvním důvodem je, že ve sféře vědění jakýkoliv spojenec se vybavený alespoň nějakou hodnotou pro útok se vyvažuje zlatem. Druhý důvod je pak možnost využití trpasličí synergie a třetím důvodem je efekt Reakce, která může vyrušit noční můru v podobně nežádoucího doplňku s textem Okolnost.

Sepsal pro Vás tarnow

Vysvětlení pojmu – Kovkop

Slovo Kovkop znamená označení pro dělníka, který místo uhlí dobývá třeba železnou rudu nebo jiné ušlechtilé kovy, např. zlato, stříbro či mithril. Tedy spíše zlatokop než rubač železné rudy.

Zdroj: INTERNET

Železné hory

Pohoří východně od Osamělé hory, severně od jezera Rhûn. 2590 se zde usadil se svým lidem trpaslík Grór, syn Dáina I., zabitého drakem v Šedých horách. Po vyplenění Ereboru se sem uchýlila většina přeživších, ale král Thrór s menší skupinou odešel na jih. Po Grórovi tu vládl jeho syn Náin, který by zabit skřetím vládcem Azogem v bitvě vAzanulbizaru 2799 a potom Dáin II., který se po smrti Šmaka a po Bitvě pěti armád stal Králem pod Horou v Ereboru.

Zdroj: ANGRENOST

IRON HILLS

Originální znění karty v EN:

Miner of the Iron Hills
Type: Ally Sphere: Lore
Cost: 2
Willpower: 0 Attack: 1 Defense: 1 Hit Points: 2
Dwarf.
Response: After Miner of the Iron Hills enters play, choose and discard 1 Condition attachment from play.

…while the four dwarves sat around the table, and talked about mines and gold and troubles with the goblins… – The Hobbit
Set: Core Number: 61
Quantity: 2
Illustrator: Loren Fetterman

Sdílej kartu s přáteli !

    Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.