No votes yet.
Please wait...

[RegUserOnly][/RegUserOnly]Kroužkové brnění (Ring Mail 80) je doplnok zo sféry Taktika. Za cenu dvoch zdrojov získate nasledovný efekt:

Připoj k postavě Trpaslíka nebo Hobita. Omezení.

Postava s tímto doplňkem získá +1 život a +1 obranu.

Jednou zo slabín Trpaslíkov v hre PP LCG je práve obrana. Kroužkové brnění to zlepšuje a ešte majiteľovi zvýši počet životov o 1. Počet životov je naopak slabinou pre Hobitov, kde 3 životy nájdete len výnimočne. Výhodou je, že sa môže pripojiť k postave, teda nemusí to byť len hrdina, ale iba len na Trpaslíka alebo Hobita.

Vhodný kandidát je napríklad Dáin Železná noha (sám osebe má obranu 3, čo je doteraz najviac zo všetkých trpaslíkov), ale ak mienite využiť jeho vlastnosť, tak nesmiete zabudnúť na nejakú možnosť ako ho obnoviť (napr. doplňkom Nečekaná Odvaha). Kroužkové Brnění je tiež užitočné pre hrdinu Froda Pytlíka, kde keď sa bráni, zvýšenie ohrozenia z jeho vlastnosti je znížené o 1. Tiež ho môžete dať napríklad na hrdinov Dvalina alebo Bifura, čím dosiahnu obranu 3 ako má Dáin Železná noha.

V dvoch prípadoch je ale lepšie použiť Zbroj z Citadely (prípadne aj Boty z Ereboru ako bonus) než Kroužkové brnění. Jedná sa o Gimliho a Glóina. Gimlimu stúpa sila útoku čím viac má žetónov zranenia, preto dve Zbroje z Citadely mu pridajú 8 životov a ak ho budete udržiavať zraneného, jeho útok enormne stúpne. Glóin tiež ocení viac Zbroj z Citadely, ak ho využívate na získavanie zdrojov cez jeho reakciu. Kroužkové brnění zvýši jeho obranu a preto bude menej využiteľný pri slabších nepriateľoch, ale so zbrojou (alebo dvoma) bude mať veľkú rezervu napríklad aj na nebránené útoky.

Spísal pre vás klaymen

Dwarf Mail-Magali Villeneuve

Gimli ve zbroji

O zbroji

Kroužkové brnění, brň nebo brně je historická zbroj, pasivní ochrana bojovníka, vytvořená z husté sítě malých kovových kroužků.

Nejstarší zbytky kroužkových zbrojí se nalezly v keltských a skytských hrobech ze 4. stol. př. n. l. Velkého rozšíření se dočkaly v římských legiích jako lorica hamata, velmi bohatí Římané používali lorica hamata squamataque, kde byly do kroužkového pletiva ještě zapleteny malé kovové šupiny.

Kroužková zbroj se vyráběla kovářsky, výrobci zbroje se v Čechách nazývali brníři. Samotné kroužky se provlékly a následně snýtovaly a to dvěma způsoby. Při použití prvního způsobu brníř oba konce kroužku na kovadlině roztepal, prorazil, osadil nýtem a následně roznýtoval. Druhým způsobem se konec jednoho kroužku ohnul do pravého úhlu a druhý konec roztepal a prorazil. Ohnutý konec se provlékl proraženým otvorem a roznýtoval. Samotné zavření, jako například u moderních řeznických zástěr, nestačilo, jelikož by se při razantním úderu kroužky otevřely a vypadávaly. Kroužková zbroj je velmi odolná proti řezu a seku, proti bodu a proti průniku šípu má však mizivou účinnost. Velmi často se kroužky také vysekávaly z plechu a někdy byly též kovářsky svařovány. Vysekávané a svařované kroužky byly splétány pomocí nýtovaných kroužků. Příkladem kroužkové zbroje je tzv. svatováclavská zbroj. Kroužková zbroj se v době své největší slávy skládala z kroužkové košile a nohavic.

Kroužková košile

Kroužková nebo drátěná košile neboli osníř byla základní částí brnění. Raně středověká kroužková košile z našich zemí byla značně dlouhá (sahala většinou pod kolena) a zpočátku měla krátký rukáv. Ve 12. století se rukáv prodloužil a koncem 12. století se jeho součástí staly i palcové rukavice. Zato celková délka košile se díky lepší ochraně nohou zkracovala, až se počátkem 13. století ustálila na délce zhruba do půli stehen. S nástupem celoplátové zbroje se kroužková košile jako taková přestala u těžkooděné jízdy používat a našívaly se pouze malé části kroužkového pletiva na prošívanici v místech, která nechránila plátová zbroj. Během 15. století osníř vymizel.

Zdroj: WIKIPEDIA

ring


Originální znění karty v EN:

Ring Mail
Type: Attachment Sphere: Tactics
Cost: 2
Item. Armor.
Attach to a Dwarf or Hobbit character.
Restricted.
Attached character gets +1 hit point and +1 [Defense].

“And all the arrows of all the hunters in the world would be in vain…” – Gimli, The Fellowship of the Ring
Set: TLD Number: 80
Quantity: 3
Illustrator: Magali Villeneuve

Sdílej kartu s přáteli !

    Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.