Nový cyklus Proti Stínu je momentálně k dispozici v obchodech a loajální hráči LOTR LCG se mohou těšit v 3. balíčku na nové dobrodružství s názvem Střetnutí na Amon Dínu, ve kterém se hrdinové snaží zachránit vesničany před nájezdy ošklivých orků. Samozřejmě, vydání nového AP znamená nové karty pro hráče a nic než další debatu mezi hráči ohledně využití těchto nových doplňků ve hře. Jako vždycky se na naší fanouškovské stránce pan-prstenu-lcg.cz podíváme na tak trochu krátké previewů vybrané karty z hráčského balíku. Tentokrát to bude spojenec Lampář z Minas Tirith (SnAD 61)

Moje pocity z této karty budou vždycky spojeny s radostí, když budu mít jako hráč šanci ji odhodit. Lampář z Minas Tirith (SnAD 61) je totiž takový obětní beránek, který má sice pouze jednu obranu a jeden život, ale zato zajímavou reakci, která při odhalení karty setkání s náporem zabraňuje další jmenované kartě nepřítele/zrady/lokaci skočit do hry. Je to ale hop nebo trop, neboť pokud následnou kartu neuhádnete správně, zbytečně tak přicházíte o tohoto obětního spojence. Na druhou stranu cena za tohoto spojence tj. 1 zdroj není nic strašného, ale může se hodit jako obětní beránek při nějakém souboji s nepřítelem. Po nějakém čase, co jsem tuto kartu hrál s anglickou verzí, a mám tudíž nějaké zkušenosti, musím říct, že můj názor na ní trochu ochladl. S tolika dalšími užitečnými spojenci ze sféry duchovní, jež přícházejí s dalšími rozšířeními, je to totiž hodně těžké pro Lampáře z Minas Tirith (SnAD 61), když jeho schopnost (mít šanci zrušit následnou kartu po odhalení předchozí s náporem znamená vyřazení tohoto spojence ze hry) nemusí vždy být to pravé ořechové a může mít menší dopad na hře než jiné efekty. Stále však věřím, že tento spojenec má místo v mém balíčku, protože je to v současné době jediný způsob, jak se vypořádat s prudkým náporem karet setkání (když pominu Thalinovo zabíjení). Není pochyb o tom, že v některých dobrodružství si my hráči díky těmto “náporům” sáhneme až na dno a většina z nás pravděpodobně zažila chvíle, kdy příliv těchto karet setkání se obrátil v to nejhorší – tedy až k ohrožení na 50 a následný konec hry. 

Sepsal pro vás Tom Bombadil

Minas Tirith

Město v Gondoru na úpatí hory Mindolluiny, založené roku 3320 D.v., po Pádu Númenoru. Původní jméno bylo Minas Anor, “Věž Slunce”, jako protějšek Minas Ithil na úbočí Ephel Dúath. Kolem města se rozprostírala nížina zvaná Pelennor.
Roku 2 T.v. zde Isildur zasadil semenáček Bílého stromu. 420 bylo město přestavěno králem Ostoherem. V roce 1636, kdy byl Gondor zpustošen velkým morem, zahynul i Bílý strom. O čtyři roky později přemístil král Tarondor královský dvůr z Osgiliathu do Minas Anor, kde také zasadil nový semenáček Bílého stromu. Roku 1900 král Calimehtar nechal postavit slavnou Bílou věž. Roku 2002 padla Minas Ithil pod vládu nazgûlů a byla nazvána Minas Morgul. 2043 nastupuje poslední král Eärnur a město je přejmenováno na Minas Tirith – “Strážní věž”. 2050 Eärnur odešel do Minas Morgul bojovat s pánem nazgulů a byl ztracen.
Od té doby vládli Gondoru Vládnoucí správci, z nichž byl první Mardil. 2698 správce Ecthelion I. přestavěl Bílou věž. 2852 zemřel správce Belecthor II. a také Bílý strom; žádný semenáček nebylo možno nalézt.
V roce 3019 proběhla před branami města největší bitva Třetího věku, bitva na Pelennorských polích, kde bojovalo vojsko Gondoru a jeho spojenců z Rohanu proti armádě Jižanů a Morgulskému vojsku pod vedením Pána nazgûlů, jenž však v bitvě zahynul.
Po válce bylo město obnoveno jako královské sídlo králem Elessarem. Byl též nalezen semenáček Bílého stromu, který byl znovu zasazen před Bílou věží.

Zdroj: ANGRENOST


Originální znění karty v EN:

Minas Tirith Lampwright
Type: Ally Sphere: Spirit
Cost: 1
Willpower: 0 Attack: 0 Defense: 1 Hit Points: 1
Gondor. Craftsman.
Response: After an encounter card with surge is revealed, discard Minas Tirith Lampwright to name enemy, location, or treachery. If the next encounter card revealed is the named type, discard it without resolving its effects.

Set: EaAD Number: 61
Quantity: 3
Illustrator: Melanie Maier

Sdílej kartu s přáteli !

    Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.