No votes yet.
Please wait...

[RegUserOnly][/RegUserOnly]Tato nenápadná karta události s nulovou cenou patří rozhodně mezi klenoty zastupující sféru vědění. Je totiž úzce svázána s mechanikou Scrying (věštění = nahlížení do balíčku setkání), která je právě typická pro tento zelený balík. Karta Něco poví země (Rumour from the Earth, NdTh 124) dokazuje, že pokud víte, co se na vás chystá, tak jste na skvělé cestě k úspěchu. Stejný efekt jako právě probíraná událost mají třeba hrdina Denethor (ZS 10) anebo spojenec Henamarth Píseň řeky (ZS 60), ale za cenu vyčerpání postavy.

První, co jisto jistě na kartě události zaujme, je její cena. Za 0 zdrojů tedy lidově řečeno zadarmo je opravdu dobrá zpráva. Nicméně i zde platí, že pokud chcete hrát tuto kartu události ze sféry vědění, tak musíte mít ve hře možnost platit zelenými zdroji. Pokud ji nemáte, tak kartu bohužel nemůžete vyložit!

Karta události dává i možnost volby, která cenu modifikuje. Po tom, co se podíváte na horní kartu z balíčku setkání, se můžete rozhodnout, zda zaplatíte jeden zelený zdroj z hrdinovi zásoby a tím pak si vrátíte kartu události zpět na ruku. Časování tohoto efektu je proto pro hráče velmi výhodné. Pokud byste museli platit před tím, než se na kartu kouknete, tak byste museli vynaložit zdroj, který by vám pak třeba chyběl k vyložení nějakého spojence proti nepříteli, který by měl zrovna vejít do hry.

To, že tak můžete učinit až poté, co si prohlédnete kartu, vám dává další možnost – flexibilně reagovat na příchozí kartu do hry a udržovat tak vaše zdroje ve stavu, kdy jsou schopné pokrýt vaše potřeby.

Kartu naší zelené události je z balíčku hráče možno vyložit rovnou ve třech kopiích. Takže, pokud se stane, že se vám na ruce octne ve vícekrát, můžete jednu kartu pustit. Máte tak jedno použití zdarma a další kolo opět můžete použít platbu 1 zdroje ze sféry vědění a šetřit si kartu tak na ruce.

Jsou i takové situace, kdy máte některé části dobrodružství (scénáře) jen jako přípravku před hlavní fází hry. V této části tak musíte vybudovat dostatečný zástup věrných spojenců anebo ověnčit vaše hrdiny potřebnými doplňky. Následně se vrhnete do další části dobrodružství, kde se na vás určitě sesype kupa nehezkých karet z balíčku setkání.

Událost Něco poví země (Rumour from the Earth, NdTh 124) může v těchto případech sloužit i jako pojistka, že při plnění úkolu to „nepřeženete“ a nepostoupíte tak do další části scénáře nepřipraveni. Vzpomeňte si třeba na Střetnutí na Skalbalu, anebo na první dobrodružství z rozšíření Hobbit. V obou případech jde opravdu o kartu k nezaplacení.

Efekt (Akce) na kartě i její cena jsou hráčsky řečeno velice „user friedly“, a pokud při sestavování balíčku přemýšlíte čím balíček doladit, tohle může být velice dobrá varianta.

Sepsal pro vás tarnow

LOTR-Two-Towers-aragorn-13684364-1280-720

Aragon poslouchá skurut-hai ve Dvou věžích.

Ukázka z knihy Dvě věže:

Vrhl se na zem a ihned upadl do spánku, protože nespal od noci ve stínu Tol Brandiru.  Než začalo svítat, probudil  se a vstal. Gimli dosud hluboce spal, avšak Legolas stál, zíral k severu do tmy, zamyš- lený a tichý jako mladý strom v bezvětrné noci.
„Jsou daleko, daleko,“ řekl smutně, obraceje se k Aragornovi. „Já vím, že se dnes v noci nezastavili. Jen orel by je teď dohonil.“
„Přesto půjdeme za nimi, jak umíme,“ řekl Aragorn. Sklonil se a vzbudil trpaslíka. „Vstávej! Musíme jít,“ řekl. „Stopa chladne.“
„Vždyť je ještě tma,“ řekl Gimli. „Ani Legolas na kopečku by je neviděl, než vyjde slunce.“
„Bojím se, že už na ně nedohlédnu z kopce ani z pláně, při slunci
ani při měsíci,“ řekl Legolas.
„Kde selžou oči, tam nám třeba něco poví země,“ řekl Aragorn.
„Určitě sténá pod jejich nenáviděnýma  nohama.“ Natáhl se na zem a ucho přitiskl k drnu. Ležel tak dlouho nehybně, že Gimli začal uvažo- vat, jestli neomdlel nebo zase neusnul. Rozbřesklo se a kolem se šířilo šedé světlo. Konečně  Aragorn vstal a přátelé spatřili jeho tvář: byla bledá a stažená a tvářil se ustaraně.
„Země mluví nezřetelně  a zmateně,“  pravil. „Na míle od nás se nic nepohybuje.  Kroky  nepřátel  jsou slabé a vzdálené.  Hlasitě  však dupou kopyta. Vybavuji si, že jsem je slyšel, ještě když jsem spal na zemi, a že mi rušila spaní: byli to koně pádící na západ. Teď se však od nás ještě víc vzdalují a míří na sever. Kdo ví, co se v této zemi dě- je!“
„Pojďme!“ řekl Legolas.
Tak začal třetí den pronásledování.

Zdroj: INTERNET

Originální znění karty v EN:

Rumour from the Earth
Type: Event Sphere: Lore
Cost: 0

Action: Look at the top card of the encounter deck. Then, you may pay 1 [Lore] resource to return Rumour from the Earth to your hand.

‘Where sight fails the earth may bring us rumour,’ said Aragorn. ‘The land must groan under their hated feet.’ – The Two Towers
Set: RtM Number: 124
Quantity: 3
Illustrator: Illich Henriquez

Sdílej kartu s přáteli !

    Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.