No votes yet.
Please wait...

Okatá karta zrady s pořadovým číslem 79 zastupuje balíček setkání s názvem Pavouci z Temného hvozdu a při svých toulkách ve hře PP LCG na ní můžeme narazit třeba ve scénářích Stezka Temných hvozdem, Útěk z Dol Guldur, Putování do Rhosgobelu nebo v posledním dobrodružství z 1.cyklu Návrat do Temného hvozdu. V balíku ji najdeme pouze v jedné jediné kopii. Její zrádný efekt Při odhalení je celkem jasný, neboť nám hráčům přikazuje: Všichni hráči musejí odhodit všechny karty událostí, které mají v ruce. Což je tedy velice nepříjemné, obzvláště, když si karty Událostí sbíráme pracně v ruce a čekáme na jejich budoucí využití ve hře. Je spousta karet z balíku hráče, na které dlouho čekáme, a až budeme mít třeba dostatek zdrojů, tak je můžeme vyložit na stůl a použít jejich zázračný efekt, který by nám velice dobře pomohl v dalším vývoji ve hře dle daného scénáře. Takovými uslzenými kartami, o které bychom neradi přišli, mohou být třeba Štěstí nebo Osud (ZS 54), Uvítání Galadhrim (ZS 46), Umění Imladris (ZS 63), Bohatství Lorienu (ZS 64), Meddědova pohostinnost (ZS 68), Za Gondor! (ZS 22), Zákeřný útok (ZS 23), Paráda (ZS 34) Les kopí (ZS 36) atp. alespoň, co se týče CORE setu (základního balení hry). Další karty z rozšíření tu jmenovat nebudu, jelikož se jedná fakt jen o uvedení příkladů. Každá karta Události, o kterou přijdeme, může pro nás znamenat obtíž, anebo zbytečně dlouhé čekání na příchod další kopie karty, která by nás nějak zázračně spasila, když už nemáme pořádné spojence na stole. Abychom zabránili nežádoucímu efektu Při odhalení této okaté karty zrady, můžeme využít ještě před jejím účinkem Reakci karty Zkouška vůle (ZS 50), jež je taky Událost ze sféry Duchovní, ale vyhodnocuje se její efekt přednostně. Ruší totiž všechny efekty zrad Při odhalení, což se určitě za jeden zdroj vyplatí, když nechceme přijít o velký pracně nasbíraný štos karet Událostí. Tím pádem zrušíme efekt karty Oči lesa (ZS 79) a můžeme ji bez následku odložit do odhazovacího balíčku, čímž de facto získáme i nulový přírůstek bodů ohrožení v oblasti odhalení. Bůhví, jak by nás její efekt okleštil o karty. Ještě že ji v balíku setkání můžeme líznout pouze jednou, i když nemusí být vždy nepříjemná, pokud v ruce žádné karty Událostí nevlastníme.

Sepsal pro Vás Gandalf

eyes

No, snad není docela správné tvrdit, že neviděli vůbec nic: viděli totiž oči. Spali těsně schouleni k sobě a střídali se na stráži; a když přišla řada na Bilba, viděl ve tmě kolem sebe jejich třpyt, a občas se takový pár žlutých, červených nebo zelených očí na něj zahleděl docela zblízka, potom jejich svit pomalu potuchl a zmizel, a pak se znovu pomalu rozsvítil na jiném místě. A někdy se ty oči zaleskly ve větvích přímo nad ním, a to bylo nejděsivější. Ale oči, které se mu zamlouvaly nejméně, byly strašné bledé vyvalené bulvy. “Hmyzí oči,” napadlo ho, “ne zvířecí oči, jenomže jsou nějak moc velké.”

úryvek z knihy Hobit, kapitola 8. – Mouchy a Pavouci

Originální znění karty v EN:

Eyes of the Forest
Type: Treachery
Encounter Set: Spiders of Mirkwood

When Revealed: Each player discards all event cards in his hand.

…he would see gleams in the darkness round them, and sometimes pairs of yellow or red or green eyes would stare at him from a little distance, and then slowly fade and disappear and slowly shine out again in another place. – The Hobbit
Set: Core Number: 79
Quantity: 1
Illustrator: Yoann Boissonnet

Sdílej kartu s přáteli !

    Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.