OCTGN

“Online Card and Tabletop Gaming Network” jak už název sám napovídá jedná se o software, který umožňuje hraní karetních a deskovkových her po internetu.

 

Odkaz video na youtube : https://www.youtube.com/watch?v=APRxIpVLuFA

Instalace

Stáhněte si OCTGN
Zde si můžete stáhnout nejnovější verzi  softwaru OCTGN.
Po instalaci bude automaticky kontrolovat aktualizace a instalovat je při spuštění programu.

Nainstalujte hru (LOTR LCG)
První věc, kterou budete muset udělat, je přidat zdrojový soubor. Ten říká programu OCTGN, kde lze nalézt nejnovější verze různých podporovaných her, včetně Pána prstenů. Pokud jste již přidali tento zdroj do OCGTN při instalaci jiných her, můžete přeskočit tuto fázi.
V záložce Game Manager je tlačítko “Add game feed“, stiskněte jej. Můžete pak zvolit, co se vám líbí – “OCTGN neoficiální” je stejně dobrý jako cokoli jiného.
Do URL je třeba zadat název platného souboru – http://www.myget.org/F/octgngamedirectory/

Jakmile je zdrojový soubor přidán, kliknutím na něj se zobrazí seznam her, které můžete nainstalovat.
Klikněte na ikonu LotR a poté stiskněte tlačítko Install. Je to fakt jednoduché!

Obrázkové soubory pro jednotlivé karty Pána prstenů LCG jsou volně ke stažení. Pokud nechcete instalovat žádné o8c soubory, bude hra sama vytvářet opravdu docela cool zástupné karty obsahující vše, co potřebujete k vaší hře. Nejnovější soubory jsou cenzurovány, což znamená, že neobsahují celý text karty. Ty jsou aktualizovány s úplným zněním, až po uplynutí určité doby od vydání karty, což je doba cca 3 měsíce a soubory o8c s obrázky karet jsou pak k dispozici po 6 měsících.

Všechny scénáře jsou zabudovány a případně budou nainstalovány do vaši složky “OCTGN / Deck / Lord of the Rings – The Card Game” při instalaci hry. Můžete si také vytvořit i své vlastní herní balíčky (. O8d) pomocí vestavěného Deck Editoru. K dispozici jsou 2 verze všech úkolových balíčků karet, normální a lehká obtížnost. Normální balíček se začíná s “Quest” a lehký s “Easy

Grafická podoba karet
Všechny grafické karty – soubory lze nalézt  zde.

Anglické karty naleznete v ENGLISH složce a španělské karty zase ve SPANISH.
Česká verze karet není k dispozici ke stažení!

Abyste viděli, co se v poslední době změnilo, můžete si prohlédnout poznámky k dané verzi (nebo textový soubor ve složce download). Tyto soubory se nemění příliš často!

Instalace grafických karet
Takže jste si stáhli všechny soubory, které potřebujete, do počítače. Spusťte si program OCTGN a vyberte kartu “Game Managment“.
Stiskněte tlačítko “Add Image Packs” a přejděte do složky, kde máte stažené o8c soubory. Můžete si vybrat buď všechny o8c soubory najednou, anebo přidat jednotlivě.

Přidání vlastních naskenovaných obrázků
S velkým respektem k FFG je zpoždění vydání grafických karet kolem 6 měsíců pro rozšíření. Nicméně, pokud vlastníte vlastní fyzickou sadu karet, je nyní velmi snadné přidat tyto obrázky do hry pro sebe. Doporučuje se pak tyto nové karty nešířit nebo upravovat ty staré!

Jak postupovat:

1) Naskenujte a ořízněte karty v počítači.

2) Změnte velikost karty, jež bude zhruba 600 px vysoká a uložte ji ve formátu png nebo jpg. (600 px široká pro úkolové karty).

3) Otevřete Deck Editor v OCTGN a přejděte do rozšiřujícího balíčku, který chcete nahradit svými obrázky. Uvnitř uvidíte generované obrazy v okně náhledu. Jeden po druhém, přetáhněte naskenovaný obrázek z aplikace Windows Explorer do náhledu obrázku na kartě, kterou chcete nahradit. Každá karta, která je oboustranná (stejně jako karty úkolu), označeno šipkami vlevo a vpravo v okně náhledu, abyste viděli na druhou stranu karty. Ujistěte se, že nahradíte tyto zadní strany karet také.

4) To je vše! Užijte si hru s novými obrázky!

PROBLÉM

Když jsem nahrál úkolový balíček karet tak skončil v odhazovací hromádce …. co dělám špatně?
Načetli jste patrně starší verzi úkolového balíčku (od OCTGN 3.0). Odstraňte všechny staré úkolové balíčky ve složce OCTGN / Decks a zatížení v těch z OCTGN / Deck / Lord of the Rings – The Card Game.

 

PŘELOŽENO Z ANGLIČTINY. ZA PŘÍPADNÉ CHYBY ČI NESROVNALOSTI V PŘEKLADU SE OMLOUVÁME.

ORIGINÁL NA WEBU: http://octgn.gamersjudgement.com/wordpress/lotrlcg/installation/

Sdílej kartu s přáteli !

  3 thoughts on “OCTGN”

  1. Ahoj, bylo by prosím možné “zfunkčnit” výše uvedené odkazy pro stažení programu a především pro grafické karty? Nebo uvést aktuálně platné linky těchto odkazů?

   Díky moc za tyto stránky, bez nich bych pravděpodobně nikdy nepochopil filozofii tvorby herních balíčků, ani vybrané niance herních mechanismů, o kterých pravidla nehovoří. Díky podrobným článkům a videonávodům jsem si hru opravdu oblíbil, Blackfire by Vás měl odměnit… Díky a hodně zdaru 🙂

   1. Čau. Všetko podstatné by si mal nájsť na tejto stránke – octgngames.com/lotrlcg.
    V sekcii Installation nájdeš návod na inštaláciu a odkaz na stiahnutie octgn (po kliknutí musíš zvoliť hore v menu download). V sekcii Image packs nájdeš obrázky ku kartám k jednotlivým rozšíreniam.

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.