No votes yet.
Please wait...

[RegUserOnly][/RegUserOnly]Na našich stránkách PP LCG jste se už seznámili s řadou karet sdílejících vlastnost Orel. Své rozbory mají zpracováni Okřídlený strážce, Vazal Pána větru, doplněk Podpora orlů nebo událost Přilétají orli. Zatímco Vazal Pána větru i Okřídlený strážce jsou spojenci, kteří obstojí i sami o sobě díky svému využití a mimořádné obraně (strážce) nebo nízké ceně (vazal), karta Orli z Mlžných hor, o kterých bude řeč dneska, jsou záležitostí určenou vyloženě pro balíček, který orly využívá v plné míře.

I když jak se to vezme, protože při pohledu na základní statistiky orlů (obrana i útok 2, počet životů 4) se dostáváme až někam k hrdinským hodnotám. A to jsem se úmyslně nezmínil o síle vůle, kde i zde figurující číslo 2 je pro taktickou sféru něčím z oblastí snů. Otázka už pak je postavená tak, jestli za takto mimořádně vybaveného spojence budete ochotni (a schopni) zaplatit 4 žetony. Využití tak najdou zejména v balíčku se dvěma hrdiny z červené sféry, případně s nějakým způsobem generovanými žetony na těchto hrdinech (Správce Gondoru, Gondorský roh, případně Elrond, který se ani zbla nestará o barvu vynášeného spojence). Díky vlastnosti Orel je možné na jejich zaplacení použít žetony z neutrálního spojence Radagasta, jehož nejspíš budete mít v balíčku v případě, že hodláte orly ve velkém využívat. Jakmile se tito orli dostanou do hry, je jasné, že vám prokáží neocenitelné služby. Mohou vytrvale bránit drobné nepřátele, přestát útok někoho silnějšího či se ne nevýznamně zapojit do útoku nebo dokonce podpořit plnění úkolu.

Tím bychom měli obecný přehled o kartě jako takové, jejích statistikách a o využitelnosti v rámci jejich vlastnosti. Jenže orli umí ještě něco navíc. Tradiční zákaz nepřipojování doplňků s omezením nechme stranou, to je společné pro všechny orly a velká část doplňků je beztak určena primárně pro hrdiny. Orli však mají ještě následující reakci: Poté, co jiná postava s vlastností Orel opustí hru, můžeš její kartu připojit lícem dolů k Orlům z Mlžných hor. Za každou takovou kartu dostávají Orli z Mlžných hor bonus +1 k obraně i útoku. Díky této možnosti potenciálně navyšovat svoje základní statistiky se z orlů může stát taková postava, která většinu hrdinů nejenže vyrovná, ale v podstatě i zahanbí. K vylepšení naší karty poslouží zejména Okřídlený strážce (Winged Guardian), pokud narazí na nepřítele, který je i nad jeho mimořádné síly, nebo pokud se rozhodnete neplatit jeden žeton zdrojů, abyste si jej po úspěšné obraně ponechali na stole. Vazala Pána větru jste již použili jako jednorázového útočníka, není síly, která by mu mohla zabránit uletět, ale nevadí, trvale navýší vlastnosti mocných Orlů z Mlžných hor. Standardní devítka karet (Vazal, strážce, orli ve třech kopiích) a jejich vyhledávání pomocí události Přilétají orli (The Eagles are Coming) tak ve své podstatě stačí k tomu, abyste z jejich potenciálu vytěžili maximum. Pokud si můžete dovolit přece jen dost drahý doplněk Podpora orlů (vyčerpej tento doplněk, abys vybral orla a přidal jeho útok či obranu k hrdinovi, na němž je doplněk připojen), nemusíte se bát vpravdě absolutně žádného nepřítele.

Sepsal pro vás Libor

eagles

O těch velcích ptácích

Orli jsou jednou z ras fantasy světa J. R. R. Tolkiena. Sloužili nejmocnějšímu z Valar Manwëmu a byli obdarováni řečí a obrovským vzrůstem. Nejznámějším orlem prvního věku byl Král orlů Thorondor, který pomohl mnoha beleriandským hrdinům. Ve třetím věku nejvíce proslul Thorondorův potomek Gwaihir, který několikrát pomohl čaroději Gandalfovi.

Orlové častokrát zásadním způsobem zasáhli do dějů Tolkienových děl Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky, Pán prstenů, Silmarillion či Nedokončené příběhy Númenoru a Středozemě.

Velcí orlové přišli na svět krátce po zrození elfů. Jednalo se o množství menších duchů, kteří vstoupili mezi kelvar – živá zvířata. Orli se stali Manwëho služebníky a posly. Jednalo se o největší plemeno ze všech ptáků obdařené obrovským vzrůstem a vynikajícím zrakem. Velcí orli byli Tolkienem popisováni jako hrdí, silní a ušlechtilí tvorové. Měli též dar řeči. Svá hnízda si stavěli na nepřístupných štítech vysokých hor.

V historii Ardy orli mnohokrát přispěchali Ilúvatarovým dětem na pomoc. Naopak nenáviděli skřety, kterým často kazili jejich špatnosti. Časem se však začali bát i lidí, kteří na orly často kradoucí jejich ovce stříleli z luků.

Zdroj: WIKIPEDIA

Bronze-WITN

Originální znění karty v EN:

Eagles of the Misty Mountains
Type: Ally Sphere: Tactics
Cost: 4
Willpower: 2 Attack: 2 Defense: 2 Hit Points: 4
Creature. Eagle.
Eagles of the Misty Mountains cannot have restricted attachments. Eagles of the Misty Mountains gets +1 [Attack] and +1 [Defense] for each facedown attachment it has.
Response: After another Eagle character leaves play, you may attach that card facedown to Eagles of the Misty Mountains.


Set: RtM Number: 119
Quantity: 3
Illustrator: Sandara Tang

Sdílej kartu s přáteli !

    Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.