No votes yet.
Please wait...

[RegUserOnly][/RegUserOnly]Některé z doplňků jsou tématicky omezeny jen na určitý trait nebo vlastnost postavy. Mezi tyto doplňky patří jednoznačně i Pevný uzel (MM 103), který slouží pouze pro posilnění Hobitího traitu ve hře. Díky své podmínce Připoj k postavě s vlastností Hobit je jeho použítí značně limitováno. Můžete si na rozdíl od jiných doplňků vybrat, zda přiložíte k hrdinovy nebo spojenci (postava zahrnuje obojí), ale trait musí být pouze Hobit. Nicméně ve hře jsou již od začátku dva zajímavé hobití charaktery a to Bilbo (HnG 1) a Frodo (SnS 25). Především spojení Froda a Pevného uzlu je efektním řešením pro silné útoky nepřátel. Je potřeba vydržet než uplyne hodně a hodně karet a v Saga expanzi (herně zpracované knihy Hobit a celý Pán prstenů) se stane Pevný uzel (MM 103) součástí každého balíčku ve kterém bude zastoupena sféra vědění. Je to dáno především přítomností hobitího hrdiny v každém dobrodružství Hobita (zde speciální sféra s hrdinou Bilbem) a v Pánu prstenů (zde speciální sféra s hrdinou Frodem). Od první části, která zpracovává knižního Pána prstenů, je značně rozvinut hobití trait obecně. Lze postavit balíček, který využívá nízkého ohrožení hobitích hrdinů a vzájemné synergie.

Pevný uzel (MM 103) je v mnohém podobný kartě Nečekaná odvaha (ZS 57):

Připoj k hrdinovi.

Akce: Vyčerpej Nečekanou odvahu, abys připravil hrdinu s tímto doplňkem.

Liší se jen podmínkou přiložení, která je u Nečekané odvahy (ZS 57) specifikována na hrdinu, což je rozhodně umožňuje širší využití, protože hrdinové na rozdíl od hobitů jsou v každém dobrodružství. Karta Pevný uzel (MM 103) tedy rozšiřuje „stylové“ doplňky, které nelze univerzálně zařadit do balíčku, ale je nutno jejich zařazení přizpůsobit charakterům, které do balíčku dávám. Pro Hobití deck jde o kartu, která je vlastně nepostradatelná.

Sepsal pro Vás tarnow

Ukázka z filmu Pán prstenů: Dvě věže – Rozšířená verze
 

Originální znění karty v EN:

Fast Hitch
Type: Attachment Sphere: Lore
Cost: 1
Skill.
Attach to a Hobbit character.
Action: Exhaust Fast Hitch to ready attached character.

‘And I put as fast a hitch over the stump as any one could have done, in the Shire or out of it.’ – Sam, The Two Towers
Set: TDM Number: 103
Quantity: 3
Illustrator: David A. Nash

Sdílej kartu s přáteli !

  7 thoughts on “Pevný uzel (MM 103)”

  1. Ahoj, včera jsme poprvé hráli Bilba a kartu Pevný uzel. Došla celkem 3 krát a všechny 3 jsme dali na Bilba. Může to tak být. Nikde není žádné omezení.
   Děkuji Krajíc

   1. Ano může to tak být. Situace kdy nesmíš umístit stejný doplněk je buď přímo napsaná na kartě nebo musí jít o univerzální doplněk. Pevný uzel není ani jedno ani druhé 🙂

  2. Okamžite po odhalení karty stretnutia môžeš hrať len reakcie.
   V akej súvislosti to myslíš? Opíš hernú situáciu, prípadne odhalenú kartu stretnutia.

  3. Myslel jsem třeba při odhalení karty “V dosahu nekromanta”. Hraju to tak, že uzel použít nemohu, jelikož nemůžu provádět akce.

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.