No votes yet.
Please wait...

Jedná se o druhou neutrální kartu hned po Gandalfovi (ZS 73), kterou jsme mohli najít v prvním rozšíření hry s názvem Hon na Gluma. Je to doplněk, který si můžete koupit za pouhý 1 zdroj z libovolné sféry, který dokáže rozšířit váš balíček o další sféru, aniž byste museli mít daného hrdinu ze stejné sféry ve hře. Píseň králů (HnG 10) nám přidává symbol zdroje ze sféry velení, takže věc se má tak, že během hry si náhodně třeba líznete kartu doplňku z balíku, zaplatíte 1 zdroj ze zásoby daného hrdiny a přidáte ji k němu. Pokud hrajete třeba s hrdiny Legolasem (sf.taktiky), Gimlim (sf.taktiky) a Bilbem (sf.vědění) a náhodou jste se bůhví proč rozhodli vložit tento doplněk do svého balíčku, přidáte jej třeba k Legolasovi, který díky efektu na kartě získává další symbol zdroje, tentokrát velení. Hrdina pak může kupovat karty ze dvou sfér, tak ze sféry taktiky, tak nově i ze sféry velení. Samozřejmě byste měli mít v balíku namíchané karty z této sféry. Já osobně tento neutrální doplněk do hry nedávám, když nehraju z danou sférou. Pokud však máte ve hře už hrdiny z danou sférou, dám příklad: Aragorn (sf.velení), Denethor (sf.vědění) a Beravor (sf.vědění), tak můžete přidat neutrální doplněk třeba na Beravor, čímž získá další symbol a spolu s Aragornem si můžete kupovat další karty ze sféry velení. Čímž jste de facto získali větší šanci získat více zdrojů a taky nakoupit více karet. Jestli potřebujete hodně zdrojů k dané sféře velení, doporučuji připojit k danému hrdinovi určitě doplněk Správce Gondoru (ZS 26), který nejen přidá po vyčerpání dva zdroje, ale daný hrdina získává navíc vlastnost Gondor. Jinak neutrální kartu doplňku Píseň králů (HnG 10) naleznete v rozšiřovací sadě Hon na Gluma hned ve 3 kopiích. V budoucnu si rozebereme  další tyto prazvláštně neutrální karty, jelikož doplňků s tímto traitem Píseň je jich tam poměrně dost.

Sepsal pro vás Gandalf

image

Bílý strom

Bílý strom bylo původně jedno z označení pro Telperion, jeden ze Dvou stromů ve Valinoru. Později se tímto titulem označovaly vznešené stromy, pocházející z Galathilionu, což byl strom, který Yavanna vytvořila pro elfy ve městě Tirion jako zobrazení jejich milovaného Telperionu (ačkoli sám nezářil). Jednotlivé Bílé stromy se tak později staly jednou z nejobdivovanějších a nejcennějších věcí na Tol Eressëa, Númenoru a v Gondoru. I ve Středozemi se tyto stromy mohly dožít tisíců let, ale jen nesmírně zřídka nesly plody. Pro Gondor měl tamější Bílý strom takovou důležitost, že se dostal i do znaku království.

Známé Bílé stromy byly:

 1. Galathilion v Tirionu
 2. Celeborn na Tol Eressei – z něj pocházely všechny Bílé stromy na východní straně moře
 3. Nimloth na Númenoru – rostl po tisíce let v Armenelosu než jej Sauron nechal spálit, asi roku 3290 D. v.
 4. Bílý strom Minas Ithil (asi 3320-3429 D. v.) – vyrostl z plodu Nimlothu, který Isildur tajně odnesl před jeho spálením. Strom byl zasazen v Isildurově městě Minas Ithil, ale byl zničen po jeho dobytí Sauronem.
 5. První Bílý strom Minas Tirith (2-1636 T. v.) – pocházel ze semenáčku, který Isildur odnesl při ústupu z Minas Ithil. Po válce jej zasadil v Minas Tirith na památku svého bratra Anáriona. Strom zemřel při Velkém moru.
 6. Druhý Bílý strom Minas Tirith (1640-2872 T. v.) – semenáček prvního stromu, který nechal král Tarondor zasadit na jeho místo. Žil po zbytek vlády králů a během vlády správců až do smrti správce Belecthora, kdy uschnul. Protože v té době nemohl být nalezen žádný semenáček, byl mrtvý strom ponechán na svém místě.
 7. Třetí Bílý strom Minas Tirith (od 3019 Č. v.) – byl zasazen králem Elessarem, který objevil semenáček na posvátném místě vysoko na úbočí Mindolluiny, kam jej zasadil někdo z jeho předchůdců.

Zdroj: Angrenost

Originální znění karty v EN:

Song of Kings
Type: Attachment Sphere: Neutral
Cost: 1
Song.
Attach to a hero.
Attached hero gains a Leadership resource icon.

From the ashes a fire shall be woken,
A light from the shadows shall spring:
Renewed shall be blade that was broken,
The crownless again shall be king.
– The Fellowship of the Ring

Set: THFG Number: 10
Quantity: 3
Illustrator: John Gravato

Sdílej kartu s přáteli !

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.