No votes yet.
Please wait...

[RegUserOnly][/RegUserOnly]Pokud hrajete orlí deck, tak doplněk Podpora orlů (NdTh 120) je karta, která v balíčku samozřejmě nesmí chybět. Sice patří mezi ty dražší, ale v případě kombení orlího balíku sebou přináší spoustu pozitivních aspektů. Cena tři zdroje je druhá nejvyšší částka za doplněk, ve hře je ještě několik doplňků za čtyři zdroje. Text na kartě zní:

Připoj k hrdinovi se symbolem (tactic)

Akce: Vyčerpej Podpora orlů, abys vybral spojence s vlastností Orel. Až do konce fáze si hrdina s tímto doplňkem ke svým hodnotám přičte útok nebo obranu (dle tvé volby) daného spojence.

Doplněk lze přiřadit pouze k hrdinovi ze sféry taktiky, takže pokud nepracujete s mono deckem, snižuje se vám variabilita zahrání této karty. Nicméně dobrou zprávou je, že doplněk není ani unikátní a ani omezený, takže jej klidně můžete v případě potřeby na jednoho hrdinu nasázet i více -tzn. více Podpor orlů (v balíku jsou 3).

Je potřeba si také uvědomit, že síla doplňku je variabilní. Na rozdíl od většiny ostatních vám nedává fixní hodnotu, ale variabilní možnost, využít nejlepšího orlího spojence co máte na stole. Může samozřejmě nastat i ta nešťastná situace, že na stole nebudete mít spojence ani jednoho a pak je hodnota samozřejmě nula.

Karta je nedocenitelná hlavně při kombení se spojencem Orli z Mlžných hor (NdTh 119), díky němuž můžete v průběhu hry zvyšovat své statistiky. K nezahození jsou i statistiky základních spojenců s traitem Orel a to +3 k útoku za Vázala Pána větru (MM 98) nebo +4  k obraně za Okřídleného strážce (HnG 4) .

Orlí deck má tu výhodu, pokud zredukujete počet karet pouze na orlí charaktery a několik doplňku s událostmi, začne velice dobře fungovat a Podpora orlů (NdTh 120), tak udělá z jednoho nebo dvou vašich hrdinů výborného defendera nebo útočníka v podstatě okamžitě, jakmile se dostane do hry.

Zajímavostí může být, že označení „Laskavost.“ se ve hře neobjevuje jen u této karty doplňku. V dalších tzv. sága expanzích se takto označuje typ karet, který při hraní v módu kampaně, přichází jako pomoc pro hráče.

Sepsal pro Vás tarnow

lotr eagles

Laskavost

Laskavost znamená být pozorný vůči druhým a všímat si jejich potřeb. Je to vnímání hodnoty každého člověka, jehož potkáváme. Laskavost může být mnohem prostší a mnohem účinější, než si uvědomujeme.


Většinou jednáme laskavě s těmi, kteří jsou k nám laskaví a nelaskavě s těmi, kdo k nám laskaví nejsou.

Zdroj: naucseto.cz

Originální znění karty v EN:

Support of the Eagles
Type: Attachment Sphere: Tactics
Cost: 3
Boon.
Attach to a [Tactics] hero.
Action: Exhaust Support of the Eagles to choose an Eagle ally. Until the end of the phase, attached hero adds that ally’s [Attack] or [Defense] (choose 1) to its own.

“I would bear you, whither you will, even were you made of stone.” – Gwaihir, The Return of the King
Set: RtM Number: 120
Quantity: 3
Illustrator: Illich Henriquez

Sdílej kartu s přáteli !

    Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.