Posměšná písnička (Song of mocking) patří mezi několik málo karet, které umožňují distribuovat zranění mezi hrdiny dle volby hráče. Tato mechanika není ve hře zastoupena nějak dominantně, ale postupem času přibudou další karty s efekty z této oblasti.

Například:

Spojenec Dori (Nkapk 7) s Reakcí:

After a hero is assigned any amount of damage, exhaust Dori to place that damage on Dori instead. 

 Spojenec Pozorovatel z Bílé věže (White Tower Watchman, DF 41) s vlastností:

If each hero you control belongs to the same sphere of influence, you may assign damage from undefended enemy attacks to White Tower Watchman instead of a hero you control.

Poznámka: Zatím není doslovný překlad v CZ k těmto kartám, jelikož se jedná o vzdálená budoucí rozšíření PP LCG.

U výše uvedených charakterů je celkem jasné, že jsou to „živé“ štíty pro hrdiny. Ve hře je i další efekt práce se zraněním a to přesouvání zranění na nepřátelích, či jejich zraňování v oblasti odhalení nebo přímo při potyčce s hráčem mimo fázi boje. Práce se Posměšnou písničkou (Song of mocking) a výše uvedenými charaktery je specifická v tom, že rozdělujete zranění na své charaktery, nikoliv na nepřítele. Jde tedy o to vymyslet, jaké benefity mohu mít z toho, že si budu zraňovat hrdiny. Překvapivě jde o docela variabilní mechaniku, která může být nečekaně nápaditá.

Prvním adeptem na pořádnou nakladačku je Gimli (ZS 4) s jeho vlastností:

 Za každý žeton poškození, který Gimli má, získává +1 do útoku.

Přes Posměšnou písničku (Song of mocking) mu můžete bezpečně nakládat zranění a využívat pak jeho zvýšené hodnoty síly ve fázi útoku. Pokud je Gimli vybaven i Zbrojí ze Citadely (Citadel plate, ZS 40), tak získáte do svých řad krvavou mlátičku.

Druhý pán na holení je další tpaslík a to Glóin (ZS 3) ze sféry Velení:

Reakce: Poté, co Glóin utrpí poškození, přidej do jeho zásoby jeden zdroj za každý bod poškození, který právě utrpěl.

Pokud pracujete s tříbarevným balíčkem, je možno z Gloina udělat bezednou pokladnici – třeba ze sféry Taktiky se Zbrojí z Citadely (Citadel plate, ZS 40) a Posměšnou písničkou (Song of mocking, MM 99), ze sféry Velení Správcem Gondoru (Steward of Gondor, ZS 26) a ze sféry Vědění Sebezáchova (Self Preservation, ZS 72) a Dcera Nimrodel (Daughter of the Nimrodel, ZS 58). Gloin bude mít více životů, přes Posměšnou písničku (Song of mocking, MM 99) na něj budete sypat zranění a přes Sebezáchovu (Self Preservation, ZS 72) a Dceru Nimrodel (Daughter of the Nimrodel, ZS 58) ho budete léčit.

Třetí možností je kombo s hrdinou Frodo (SnS 25) ze sféry Duchovní:

Reakce: Poté, co Frodo utrpí poškození, zruš toto poškození a místo toho zvyš svou úroveň ohrožení o množství poškození, které by dostal. (Lze využít nejvýše jednou za fázi.)

Tohle nenápadné kombo s Posměšnou písničkou (Song of mocking, MM 99), i když to tak nevypadá, je jedním z nejsilnějších ve hře. Jste tak připraveni efektivně vykrývat útoky nepřátel. To co projde přes obranu, transformujete do mírného zvýšení ohrožení a hrdinové budou stále „plní života a elánu“. Tedy nehrozí ztráta jiného hrdiny a s tím spojený výpadek příjmů zdrojů.

Použití karty Posměšná písnička (Song of mocking, MM 99) je dáno především tím, jaké hrdiny si bereme do hry. Při výše zmíněných charakterech se jedná o zajímavou možnost, jak distribuovat zranění s nějakým herním bonusem. S jiným hrdiny se stává kartou, která zabírá místo v balíčku bez nějakého přínosu.

Sepsal pro Vás tarnow

hobbit-artwork-22

 

Posměšná písnička trpaslíků v Roklince

(ukázka z rozšířené edice Hobit: Neočekávaná cesta)

 

Originální znění karty v EN:

Song of Mocking
Type: Attachment Sphere: Tactics
Cost: 1
Song.
Attach to a hero.
Action: Exhaust Song of Mocking to choose another hero. Until the end of the phase, attached hero takes all damage assigned to the chosen hero.

Old fat spider spinning in a tree!
Old fat spider can’t see me!
Attercop! Attercop!
Won’t you stop. Stop your spinning and look for me!
-Bilbo Baggins, The Hobbit

Set: TDM Number: 99
Quantity: 3
Illustrator: Carolina Eade


Sdílej kartu s přáteli !

    Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.