V temných zemích Mordoru se probudilo prastaré zlo a mezi lidem Středozemě se šeptá a hrozné zkáze, která se blíží z východu. Temný pán Sauron sbírá síly k úderu, který uvrhne svět do věčného stínu. Jediná naděje spočívá v hrdinství hrstky odvážných, kteří musí spolupracovat, aby příliv zla zastavili.

Vítejte ve Středozemi, zemi hobitů, elfů, trpaslíků, čarodějů a lidí. Ze zářivých měst a polí Kraje, divočiny Temného hvozdu, Rhovanionu či z mocných království Gondoru a Rohanu. Různé národy této země vedou boj proti odporným přisluhovačům prastarého zla, hrozného Temného pána Saurona.

The Lord of the Rings: The Card Game je hra hrdinů, nebezpečných cest a dobrodružství v prostředí, které je popsáno v epické fantasy trilogii Pán prstenů vytvořené J.R.R.Tolkienem. V této hře hráči přijmou role některých hrdinů, snažících se dokončit nebezpečné výpravy. Tyto výpravy probíhají v časovém rozmezí 17 let: od doby, kdy Bilbo slaví 111. narozeniny (a Frodo 33.) do dnů těsně před odchodem Froda z Kraje. Místo lineárního vyprávění klasických příběhů, které známe z minulosti, tato hra nabízí hráči celou řadu prvků – postav, míst, nepřátel, událostí, předmětů, artefaktů, scénářů – umožňujících pouštět se do nových dobrodružství a sdílet nové zážitky s oblíbenými postavami z Pána prstenů v rámci tohoto období historie Středozemě. Na rozdíl od většiny karetních her, v nichž hráči soutěží mezi sebou, The Lord of the Rings: The Card Game je kooperativní hra, ve které hráči spolupracují a soutěží se scénářem, který je řízen automaticky. V každé hře se hráči pokusí vyřešit jednotlivá setkání s nepřáteli a výzvy scénáře, které buď společně vyhrají nebo společně prohrají.

 

lotr-lcg-layout-final

 

Tato karetní hra je určena pro jednoho až dva hráče, kterou lze hrát pouze pomocí karet z této základní sady. (Pro čtyři hráče je třeba sloučit dvě základní sady). Navíc The Lord of the Rings: The Card Game patří do skupiny tzv. Živých karetních her ®, které lze upravit pro větší zábavu a zkušenost ze hry díky pravidelně vydávaným rozšiřujícím dobrodružství o 60 kartách (tzv. Balíčcích Dobrodružství). Každý rozšiřující Balíček Dobrodružství poskytuje hráčům nové možnosti a strategie k jejich vlastním balíčkům a také nabízí k hraní zcela nový scénář. Dále deluxe Balíčky Výprav, představující nové oblasti Středozemě, kterými hráči můžou cestovat, prozkoumávat je a hledat nová dobrodružství. The Lord of the Rings: The Card Game můžete hrát jen tak s přáteli nebo prostřednictvím programu organizovaného hraní, který je oficiálně schválený Fantasy Flight Games.

 karty

 

Netradiční karetní hra z atraktivního prostředí románu Pán prstenů u nás vyšla kompletně v češtině v roce 2012 ! Distributorem v ČR je společnost ADC Blackfire Entertainment s.r.o..

game-pictoPředstavovací videa této hry z Deskofobie:

 


 

Zdroj: OFICIÁLNÍ PRAVIDLA a YOUTUBE.COM

Staň se i ty fanouškem této skvělé hry!

Sdílej kartu s přáteli !