Scénář Nebezpečí v Pelargilu (v orig. Peril in Pelargil) z rozšiřující expanze Dědicové Númenoru je úvodním dobrodružstvím z cyklu Proti stínu (v orig. znění Against the Shadows) ), jež přináší celou řadu novinek. První z nich je nové klíčové slovo „Bitva“ („Battle“), které se vyskytuje na prvních dvou kartách úkolů. Signalizuje to, že tentokrát nebudete hledat cestu podzemím nebo skrze staré ruiny, ale budete se muset probojovávat skrze své nepřátele. A je přitom úplně jedno, zda půjde o kolosální bitvy nebo rvačky v hostinci, což je právě případ tohoto scénáře. Klíčové slovo Bitva na kartě úkolu znamená, že pro potřeby plnění úkolu a zjištění toho, nakolik (a jestli vůbec) byli hráči úspěšní, se používá útok postav namísto jejich síly vůle. Výrazně to tak posiluje význam sféry taktiky a celkově postav s vyšším útokem, protože rázem tuto hodnotu potřebujete jak na boj, tak na průzkum, ale pozor. Síla vůle je důležitá rovněž, protože třetí karta úkolu již „bitvu“ neobsahuje a jedná se o klasický úkol tak, jak jej známe.

O čem je tedy toto dobrodružství? Vaším úkolem je dopravit svitek od Pána Alcarona Faramirovi do Ithilienu, přičemž hned ve městě Pelargilu se vám jej pokusí vyrvat z rukou horda přístavních zlosynů a hrdlořezů. K prvnímu setkání dojde v hostinci Skákající ryba (Leaping Fish), který začíná hru jako aktivní lokace. Tento hostinec je doslova hnízdištěm lupičů, protože pokud má některý z vašich hrdinů (a na začátky hry jej má) u sebe Alcaronův svitek, je na začátku fáze úkolu odhozeno tolik karet z balíčku střetnutí, kolik je hráčů, a každý nepřítel ihned naskakuje do hry. Cílem by tak mělo být co nejrychleji z hostince vypadnout na nějaké přehlednější místo, kde se to zlosyny tolik nehemží, nebo se pro začátek svitku rychle zbavit. Prostě popadnout nějakou zbraň nebo židli a pustit se do nich a nechat papír papírem, ten vám v boji nepomůže. Jak se dopisu zbavit? Tím se dostáváme ke kartě tohoto cíle, na níž je povinný efekt, že jakmile je dotyčný hrdina poraněn nějakým nepřítelem, o svitek přichází a tento je přiložen k nepříteli, který jej dokázal hrdinovi vyrvat z rukou. Ke svitku se dá dostat jedině tehdy, pokud není k nikomu připojen, tedy pokud byl nepřítel, který svitek ukradl, zabit (i když v tomto scénáři bych se spokojil s termínem zneškodněn, protože z celého děje doslova dýchá ta atmosféra hektického boje v taverně, při kterém létá vzduchem nábytek a korbele). Potom můžete jako akci pokleknout hrdinu a svitek sebrat.

Nejčastějším soupeřem bude Přístavní hráč (Harbor Thug), obyčejný rabiát, který jakmile si hráč se svitkem zvýší ohrožení, tak se na něj obratem naváže. Statistiky má poměrně neškodné, ale pokud si s nimi neporadíte hned a sejde se jich více najednou (zejména ve hře více hráčů), půjdou po nositeli svitku jako vzteklí a mohou napáchat hodně velkou škodu.

Sepsal pro vás Libor


Pelargir

Nejdůležitější přístav a nejstarší město v Gondoru, centrum Lebenninu. Byl založen už roku 2350 Druhého věku Věrnými Númenorejci, aby se stal jejich oporou ve Středozemi, na rozdíl od Umbaru a dalších přístavů dál na jihu, které byly pevnostmi Královských. Pelargir se nalézal na pravém břehu Anduiny v místě jejíh soutoku se Sirith, blízko ústí Velké řeky do moře.

Roku 3320, po Pádu Númenoru, byl založen Gondor a Pelargir se stal jeho hlavním přístavem. Jeho důležitost stoupala později za doby Lodních králů. Důležitou úlohu sehrál také za občanské války roku 1447, kdy se tu opevnili přívrženci Castamira, uchvatitele trůnu. Po roce odpluli a obsadili Umbar, kde se z nich stal postrach Gondoru, Umbarští korzáři.

Za války o Prsten připlulo z Umbaru veliké loďstvo korzárů, které zakotvilo v Pelargiru a chystalo se z jihu po Anduině napadnout Minas Tirith. Jejich úmysl byl zhatěn tím, že se náhle objevilo vojsko mrtvých, které přivedl Aragorn od kamene Erech, a porazilo všechny korzáry.

Zdroj: ANGRENOST


Originální znění karty v EN:

Harbor Thug
Type: Enemy
Encounter Set: Peril in Pelargir
Threat Threshold: 25
Threat Strength: 2 Attack: 3 Defense: 1 Hit Points: 3
Thug.
Forced: When the player whose hero has Alcaron’s Scroll attached raises his threat, Harbor Thug engages that player.
Shadow: Any damage dealt by this attack is dealt to the hero with Alcaron’s Scroll attached, if able.

Set: HON Number: 20
Quantity: 5
Illustrator: Ellyson Ferrari Lifante

Sdílej kartu s přáteli !

    One thought on “Přístavní hráč (DN 20)”

    Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.