Pán prstenů – karetní hra LCG je kooperativní hra pro 1-2 hráče (až 4 pokud vlastníte 2 základní balení), kteří dostanou pod kontrolu největší hrdiny a nejsilnější artefakty z celé Středozemě. Je jen a jen na vás – hráčích, abyste si zvolili hrdiny, spojence a artefakty, se kterými se postavíte zlu, které svírá Středozemi. Pouze spolupráce při překonávání nástrah hry, vás dovede k vítězství. V karetní hře Pán prstenů převezmete roli hrdinů, kteří se vydávají plnit nebezpečné úkoly. Hra není postavena na převyprávění známých příběhů, ale naopak vás vyšle na zcela nové dobrodružné výpravy.

 obalení 1

Základní sada hry tedy obsahuje 226 karet, které mohou být využity k sestavení široké škály hracích balíčků. Vybrat si můžete z 12 karet hrdinů, z nichž každý vyniká v určité sféře vlivu a určuje tak strategii celého hracího balíčku. Mezi sféry vlivu patří velení, vědění, duch, a taktika. Velení znamená, že hrdina má charisma a potenciál rozkazovat spojencům i ostatním hrdinům. Vědění odkazuje na potenciál hrdinovi mysli pro využití speciálních znalostí. Duch je vlastně síla hrdinovi vůle, jeho odvaha a houževnatost. Taktika pak zahrnuje válečné dovednosti hrdiny. Pán prstenů – karetní hra patří do kategorie tzv. Living Card Game (LCG). K základní sadě hry si můžete dokupovat další balíčky dobrodružství. Ty obsahují nové úkoly, hrdiny či spojence a hru tak neustále obohacují. Oproti sběratelským karetním hrám (CCG) nemusíte pro LCG dokupovat naslepo množství doplňkových balíčků, ale přesto rozšíření poskytují pro stavbu balíčků velkou variabilitu. Shromážděte své hrdiny a čelte přicházející temnotě!

Narozdíl od jiných karetních her je Pán prstenů: karetní hra týmová hra, kde hráči postupují společně ke splnění příběhu, který hra automaticky vytváří. V každé hře se hráči pokouší společnými silami překonat setkání, nepřátele a výzvy, které společně buď zdolají nebo společně prohrají.

Hráči

Hráči představují skupinu hrdinů, která se snaží splnit scénář, který si vyberou na začátku hry.

Příprava

Každý hráč si vezme svůj balíček karet a připraví si 1-3 hrdiny, se kterými bude hrát vybraný scénář. Dále se připraví balíček setkání, který bude hráčům cestu znepříjemňovat. Nakonec si každý hráč lízne 6 karet a je připraven začít hrát.

Průběh

Každý tah se skládá ze sedmi fází. Každou fázi odehrají vždy oba hráči, počínaje začínajícím hráčem. Začínájící hráč se každe kolo mění.

Fáze:

1. fáze – hráči si vezmou jednu kartu ze svých balíčků a jejich hrdinové dostanou jeden žeton zdroje

2. fáze – hráči vyloží karty předmětů a spojenců (případně různé efekty) a zaplatí za ně žetony zdrojů

3. fáze – určí se postavy, které půjdou plnit úkol, otočí se jedna karta za každého hráče z balíčku setkání, vyhodnotí se, jestli se hráčům podařilo postoupit v plnění úkolu

4. fáze – hráči si mohou zvolit cestu do jedné z oblastí, která je vyložena z balíčku setkání (pokud je nějaká vyložena)

5. fáze – setkání s nepřáteli, každý hráč si může zvolit, zda se chce utkat s jedním z nepřátel, kteří jsou vyložení z balíčku setkání. Dále se ověří, jestli na něktérého z hráčů zaútočí ostatní z vyložených nepřátel

6. fáze – souboj, první útočí nepřátelé, hrdinové so mohou bránit, poté mohou hrdinové opětovat útok

7. fáze – všichni hráči opět připraví všechny postavy (které buď plnily úkol, bránily, nebo útočily), zvýší si svoji míru ohrožení o jedna (pokud je tato míra na 50 bodech, hráč je vyřazen ze hry). Vymění se začínající hráč a začíná se znovu od 1. fáze

Konec hry

Hra končí pokud všichni hráči dosáhnou míry ohrožení 50 a tím prohrají. Nebo pokud se alespoň jednomu hráči podaří úspěšné projít všemi úkoly vybraného scénáře, potom vyhrávají všichni hráči.

lotr-lcg-threatdial

 

 

PRAVIDLA KE HŘE JSOU K DISPOZICI V ČEŠTINĚ V SEKCI KE STAŽENÍ.

 

 

INSTRUKTÁŽNÍ VIDEA:

 

INTRO HRY

BALÍČKY A KARTY

 

PŘÍPRAVA HRY

HRANÍ HRY 1

HRANÍ HRY 2

Zdroj: Blackfire, Zatrolené hry


 

 

Sdílej kartu s přáteli !